Wiadomości

Rozpoczął się proces członków chińskiej mafii

CHONGQING – 18 osób oskarżonych o działalność w zorganizowanej grupie przestępczej było wczoraj sądzonych w jednym z sądów okręgu municypalnego Chongqing.

Huangowi Changhua, przywódcy gangu, oraz 17 innym oskarżonym zarzuca się napaść, nielegalną sprzedaż broni, działalność w zorganizowanej grupie przestępczej, prowadzenie nielegalnego punktu hazardowego, krzywoprzysięstwo i sprzedaż narkotyków.

Rozprawa potrwa prawdopodobnie około 4 dni.

W lipcu 2009 roku policja rozpoczęła zakrojony na szeroką skalę projekt walki ze zorganizowaną przestępczością na terenie okręgu municypalnego Chongqing. Na ławie oskarżonych posadzono jak dotąd 90 lokalnych oficjeli, a 42 udowodniono, że chronili przestępców przed wymiarem sprawiedliwości.

Najwyżej postawionym urzędnikiem wśród oskarżonych jest Wen Qiang, były dyrektor Municypalnego Biura Prawnego w Chongqing. W lipcu wykonano na nim wyrok śmierci za łapówkarstwo i działalność w zorganizowanej grupie przestępczej.

m.p.

Źródło: Xinhua News Agency

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button