Wiadomości

Sąd najwyższy zaaprobował 4 wyroki śmierci

PEKIN – Sąd najwyższy Chin rozpatrzył i ostatecznie zaaprobował 4 wyroki śmierci wydane przez sądy prowincjonalne.

Zhu Guowei zabił dwoje sąsiadów, którym później zrabował 1000 yuanów (500 złotych) w gotówce oraz warte około 13000 yuanów naszyjnik, bransoletkę, kolczyki oraz telefon komórkowy.

Zhu został skazany na śmierć przez Sąd Ludowy z Anyang w prowincji Henan, a wyrok utrzymał w mocy Sąd Wyższy prowincji Henan.

Sąd Najwyższy ChRL zaaprobował również kary śmierci dla Sun Yujun i Yin Jianli. Obaj skazani zrabowali ponad 100 000 yuanów w gotówce podczas 71 udowodnionych napadów rabunkowych. Skazani dopuścili się gwałtów na 3 kobietach, z których jedna była nieletnia.

Obaj zostali wcześniej skazani przez sąd w Shangqiu w prowincji Henan, a wyrok utrzymał Sąd Wyższy prowincji Henan.

Z kolei Wang Yihai, który był sprawcą 23 gwałtów w około 20 wsiach w powiecie Linquan i Funan został skazany na śmierć przez sąd w Fuyang w prowincji Anhui. Wyrok został utrzymany przez Sąd Wyższy prowincji Anhui i ostatecznie zaaprobowanych przez Sąd Najwyższy ChRL. Wang działał od jesieni 2005 do marca 2008, wśród jego ofiar znalazły się 4 nieletnie.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button