Wiadomości

Sąd podtrzymuje wyrok kary śmierci dla byłego żołnierza

Sąd w prowincji Seczuan podtrzymał w zeszły piątek wyrok kary śmierci dla byłego dezertera, który został oskarżony o dwa morderstwa i napad z bronią w ręku.Zgodnie z aktami sprawy, w 2002 roku Wu zabił 12-letniego Luo Zhongyonga, aby jego wspólnik, Tang Zhengfang, mógł wypić krew chłopca, która miała być lekarstwem na jego chorobę.

W 2003 Wu postrzelił i poważnie ranił strażnika budynku wojskowego w Yibin w prowincji Seczuan. Próbował również zaatakować strażnika rządowego przed budynkiem władz miasta, ale jego broń nie wypaliła i strażnikowi nic się nie stało.

Wu i jego wspólnicy obrabowali także sklep firmy farmaceutycznej i dwie budki, w których pobiera się opłaty za przejazd autostradą, na drodze do Neijiang. Ukradli łącznie 126 000 yuanów (około 60 000 złotych).

Przestępcy za każdym razem mieli przy sobie strzelbę i noże.

Zgodnie z wyrokiem sądu, cały majątek Wu przechodzi na własność państwa.

Wu pochodzi z Yibin, zaciągnął się do armii w mieście Handan w prowincji Hebei w grudniu 1999 roku. Parę miesięcy później uciekł z wojska. Sześciu jego wspólników, włączając Zhanga Zishuna i Tanga Zhengfanga, zostali skazani na kary pozbawienia wolności od 3 lat do dożywocia.


Źródło: Xinhua News Agency, opracował: m.p.

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button