Wiadomości

Sarkozy w Pekinie

PEKIN – W dniu wczorajszym prezydent Francji Nicolas Sarkozy dokonał uroczystego otwarcia nowej Ambasady Republiki Francuskiej w Pekinie. W uroczystości wziął udział również były premier Francji Jean-Pierre Raffarin.

Stronę chińską reprezentował chiński minister spraw zagranicznych Yang Jiechi, francuską zaś oprócz prezydenta i byłego premiera oczywiście ambasador francuska w Chinach, pani Sylvie Bermann.

Uroczystość związana była z zakończeniem prac budowlanych nowego budynku Ambasady Republiki Francuskiej w Pekinie, która mieści się przy ulicy Tianze, w stołecznym dystrykcie Chaoyang.

 

 

Uroczystość otwarcia ambasady była pierwszym etapem krótkiej podróży zagranicznej prezydenta Francji, który w dniu dzisiejszym wziął udział w seminarium grupy G20 dotyczącym światowego systemu monetarnego, aby udać się następnie z krótką wizytą do Japonii dotkniętej niedawno katastrofalnym trzęsieniem ziemi.

 

 

Źródło: China.org

 


Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button