Wiadomości

Setki ukaranych na tegorocznym egzaminie państwowym

PEKIN – 359 aplikantów zdających tegoroczny egzamin na urzędnika państwowego zostało ukaranych za naruszenie regulaminu. Zaostrzenie kontroli w czasie egzaminu pozwoliło zmniejszyć liczbę ukaranych w stosunku do lat poprzednich, ale w dalszym ciągu wielu zdających decyduje się na złamanie przepisów w celu osiągnięcia lepszego wyniku.Państwowa Administracja Służby Cywilnej (SACS) nie ujawniła, w jaki dokładnie sposób aplikanci łamali regulamin i jak ich za to ukarano. W poprzednich latach zdający wysyłali sobie nawzajem odpowiedzi za pomocą telefonów komórkowych oraz urządzeń radiowych. Przyłapano również kilka osób, które próbowały przystąpić do egzaminu z podrobionym dowodem osobistym.

Zgodnie z regulaminem, aplikant przyłapany na ściąganiu otrzymuje zero punktów. Poważniejsze przypadki łamania regulaminu kończą się wilczym biletem na egzamin na najbliższe pięć lat.

Do egzaminu przystąpiło w zeszłym miesiącu ponad milion zdających, podczas gdy etatów jest tylko 16 000.

Według oficjalnych danych SACS, w tym roku nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwało 90 000 porządkowych, a także przedstawiciele Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego oraz Departamentu Kontroli Radiowej.

Wyniki egzaminu podane zostaną dzisiaj.


Źródło: China Daily, opracował: m.p.

….

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button