Wiadomości

Skromna kelnerka wygrała finał chińskiego “Mam Talent”

Kelnerka Pan Qianqian wygrała 3 finał chińskiej edycji programu "Mam talent", który miał miejsce w Mercedes-Benz Arena w Szanghaju.

Pan lat 24 pochodząca z małej wsi w prowincji Shandong, a obecnie pracująca w restauracji oferującej dania "hot pot" w Pekinie, aby pomóc rodzinie związać koniec z końcem.

Wczoraj wprawiła w zdumienie dziesiątki tysięcy ludzi zebranych w ogromnej hali widowiskowej oraz jurorów swoim głębokim, niskim głosem śpiewając pieśń " Czekając".

Zespół 121 przedstawicieli chińskich mediów z wszystkich prowincji kraju otrzymało zadanie wyboru zwycięzcy konkursu. Pan otrzymała największą ilość punktów pokonując 19 letniego Tajwańczyka, który zachwycił publiczność żonglując ognistymi kulami.

Pan nie była w stanie opanować swoich emocji po usłyszeniu werdyktu jury. Przepełniła ją radość i wdzięczność, ponieważ pieniądze, które nieoczekiwanie wygrała pozwolą jej zmienić życie swoje i swojej rodziny. Pan dziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do jej udziału w programie, a szczególnie swoim rodzicom. Zwycięstwo w programie pozwoliło jej uwierzyć w siebie, obiecała więc publicznie, że poświęci swoje życie śpiewaniu.

W chińskim finale "Mam talent" wzięło udział 8 finalistów, jak również zwycięzcy różnych edycji programu z Wielkiej Brytanii i USA. Zapowiadana jest kolejna, 4 już tura zyskującego na popularności programu.

I co z tego wynika dla nas? Hmmmm…… Chyba nic.

Źródło: China Daily

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button