Wiadomości

Spekulanci sprzedawali bilety kolejowe przez internet

PEKIN – Policja zatrzymała ponad 600 osób, które próbowały sprzedawać przez internet bilety kolejowe po zawyżonych cenach.

W okresie Święta Wiosny setki milionów Chińczyków wracają na ferie w rodzinne strony, co rokrocznie powoduje olbrzymi ruch na drogach i przepełnienie pociągów. Spekulanci próbowali wykorzystać olbrzymi popyt na bilety i wystawiali je na aukcjach internetowych kilkukrotnie zawyżając cenę.

W czasie specjalnej akcji policyjnej udało się zatrzymać łącznie 618 spekulantów w całym kraju.

Na czas świąt Ministerstwo Kolei uruchomiło 293 dodatkowe pociągi. Przewiduje się, że w tym roku liczba pasażerów wracających do domu koleją wzrośnie do 230 milionów.

W związku z ogromnym popytem na bilety kolejowe przed świętami pojawiają się na tamtejszym rynku duże ilości fałszywych biletów oferowanych najczęściej przez sprzedawców na dworcach. Pomimo ciągłego nagłaśnianie problemu przez media chińskie każdego roku oszustom udaje się naciągnąć tysiące zdesperowanych osób pragnących dotrzeć do rodzinnych miejscowości na czas.

Źródło: China Daily, opracowali: m.p., l.s.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button