Wiadomości

Strażnicy w każdej szkole

URUMQI – Szkoły i przedszkola w Autonomicznym Regionie Ujgurskim Xinjiang zostały zobligowane do zatrudnienia strażników dla zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom przebywającym w placówkach oświatowych.

Decyzja ta jest reakcją lokalnych władz na ostatni wypadek, który miał miejsce 29 listopada w miejscowości Aksu.

Wszystkie szkoły podstawowe, szkoły średnie i przedszkola powinny zatrudnić co najmniej 4 strażników przed 1 września 2011 zgodnie z zaleceniem regionalnego departamentu do spraw edukacji. Szkoły gdzie uczęszcza więcej niż 200 uczniów a znajdujące się w “złożonych warunkach bezpieczeństwa”, są zobligowane do zatrudnienia odpowiedniej ilości strażników już wiosną 2011 roku.

Wszyscy strażnicy muszą posiadać odpowiednie licencje zaaprobowane przez lokalne biura bezpieczeństwa publicznego. Szkoły i przedszkola będą zobowiązane do zatrudnienia odpowiedniej do wielkości placówek ilości strażników wyposażonych w odpowiedni ekwipunek.

Strażnicy – według lokalnych władz oświatowych – mają niedopuścić do wydarzeń, które w prowincji miały miejsce dwukrotnie. W marcu tego roku, a potem 29 listopada w szkołach w Xinhiang doszło do wybuchów paniki wśród dzieci, które niekontrolowane przez dorosłych tratowały się wzajemnie. W efekcie pierwszego wydarzenia jedno dziecko zginęło w wyniku odniesionych ran. W wypadku z 29 listopada rannych zostało aż 41 dzieci.

.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button