Wiadomości

Świąteczny obiad za kosmiczną cenę

Luksusowy hotel w Suzhou, w prowincji Jiangsu oferuje klientom posiłek świąteczny w cenie 388 888 yuanów (około 200 000 złotych). Jest to prawdopodobnie najdroższa noworoczna kolacja w kraju.Pięciogwiazdkowy hotel Crowne Plaza Suzhou przygotował luksusową ofertę z okazji Chińskiego Nowego Roku. W jej skład wchodzi nie tylko kolacja dla 8 osób składająca sieęmiędzy innymi z 10 z dziesięciu tradycyjnych chińskich dań, takich jak Ah Yat Abalone (duszone trufle podawane w ptasim gnieździe z płetwą rekina i potrawką z plastra miodu), ale również miejsce w loży prezydenckiej i dojazd na miejsce prawdziwym wojskowym Hummerem.

Podczas kolacji będą miały miejsce występy artystyczne, w tym pingtan, czyli tradycyjna chińska ballada śpiewana w lokalnym dialekcie, a nawet pokaz haftowania. Hotel postawił sobie za cel uczynienie ze świątecznej kolacji doświadczenia estetycznego najwyższej klasy. Kilkoro klientów już poczyniło rezerwacje.

Podobne oferty znajdują się w asortymencie innych chińskich hoteli.  W Landison Plaza Hotel Hangzhou, w prowincji Zhejiang podobny pakiet można wykupić za 199,000 yuanów. W jego skład wchodzi luksusowa kolacja, miejsce w loży prezydenckiej, ceremonia parzenia herbaty oraz występ zespołu wykonującego tradycyjną muzykę regionu Hangzhou.Luksusowe pakiety są dostępne jedynie dla stałych gości hotelu, którzy spełniają pewne wymagania, powiedział Lao Xiaoxian, marketingowiec hotelu.

“Oferowane przez pięciogwiazdkowe hotele luksusowe kolacje noworoczne zawierają tradycyjne elementy, ale poza nimi niewiele je łączy z chińską tradycją, która nakazuje, by święta spędzić w gronie rodzinnym”, powiedział Gu Xiaoming, socjolog z uniwersytetu w Szanghaju.


Źródło: Shanghai Daily, opracował: m.p.

….

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button