Wiadomości

Szanghaj: 260 osób rannych w zderzeniu pociągów metra

SZANGHAJ – Dzisiaj wczesnym popołudniem doszło do zderzenia dwóch składów pociągów w metrze w Szanghaju. W wyniku kolizji co najmniej 260 osób zostało rannych, które zostały skierowane do 10 okolicznych szpitali.

Większość odniesionych ran to poważne skaleczenia i złamania kości. Wśród ofiar wypadku wiele osób doznało poważnych urazów głowy. Żadnej z rannych osób nie zagraża niebezpieczeństwo, stan wszystkich osób, które ucierpiały w wypadku jest stabilny.

Do zderzenia doszło o godzinie 14:51 w następstwie awarii sygnalizacji na jednej ze stacji Linii numer 10. Taką nieprecyzyjną informacje przekazał mediom przedstawiciel Shanghai Shentong Metro Group Co. , która odpowiedzialna jest za eksploatację szanghajskiego metra. Poinformował on również, że z obu uszkodzonych pociągów ewakuowano ogółem ponad 500 osób.

Do awarii systemu nadzoru ruchu pociągów doszło około 14:10. Od tej chwili ruch pociągów powinien być kierowany za pomocą komunikacji telefonicznej pomiędzy operatorami poszczególnych składów a centrum ruchu metra. Wszystkie pociągi będące w ruchu powinny znacznie zmniejszyć szybkość. Jednak w wyniku dalszej awarii informacja o wyjątkowej sytuacji nie dotarła do wszystkich operatorów. Jeden z niepoinformowanych maszynistów jechał z normalną szybkością, a w efekcie braku sygnałów ostrzegawczych najechał na tył składu, którego w tym miejscu planowo być nie powinno.

Lokalne wadze zapowiedziały szczegółowe śledztwo.

Po katastrofie super pociągu pod Wenzhou to kolejny wypadek świadczący o poważnych problemach Chińczyków z opanowaniem technologii, które są nowoczesne, ale źle nadzorowane śmiertelnie niebezpieczne.

Źródło: China Daily

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button