Wiadomości

Szanse na odnalezienie żywych górników maleją

YUZHOU – Ratownicy powiedzieli wczoraj, że szanse na uratowanie 11 górników uwięzionych pod ziemią w wyniku eksplozji gazu są niewielkie.

Du Bo, szef operacji ratunkowej, stwierdził, że potrzeba wielu dni, żeby odnaleźć zasypanych górników.

Nie ma wielkich szans na to, żeby 11 pozostających pod ziemią górników przetrwało wybuch i osunięcie się zwałów węgla – powiedział Du dziennikarzowi China News Service.

Zaginieni górnicy zostali prawdopodobnie zasypani 2500 tonami węgla, który zasypał kopalniane chodniki w wyniku eksplozji gazu.

Wychodzący w Hong Kongu “The Standard” pisze: Tragedia rozgrywająca się w Chinach kontynentalnych (Mainland) rzuca światło na poziom bezpieczeństwa pracy w chińskich kopalniach, gdzie w zeszłym roku, wedle oficjalnych informacji zginęło 2600 górników.

Ratownicy z Yuzhou powiedzieli, że zaginieni górnicy znajdują się od 50 do 80 metrów od wejścia do chodnika, ale gęsty pył unoszący się w powietrzu pod ziemią spowalnia jakiekolwiek działania drużyn ratowniczych.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button