Wiadomości

Szefowie kopalń – pod ziemię!

PEKIN – Nowe ogólnokrajowe regulacje dotyczące bezpieczeństwa prac wydobywczych zalecają, aby szefowie i właściciele kopalń schodzili pod ziemię wraz z zatrudnianymi przez siebie górnikami. Przepisy weszły w życie w czwartek. Lokalne władze prowincjonalne i prefekturalne zostały zobligowane do ścisłej kontroli wypełniania zaleceń nowych regulacji przez właścicieli kopalń.

Władze prowincji Heilongjiang ostrzegły, że jakiekolwiek naruszenie obowiązujących przepisów dotyczących bezpieczeństwa górników, w efekcie którego dojdzie do zagrożenia życia pracowników, lub wypadków śmiertelnych będzie karane z najwyższą surowością.

Wang Quan, szef prowincjalnego biura do spraw bezpieczeństwa pracy w prowincji Heilongjiang stwierdził, że właściciele firm wydobywczych muszą spędzić przynajmniej część każdej ze zmian spędzić wraz ze swoimi górnikami przy pracy pod ziemią.

Nowe przepisy mają, krótko mówiąc, nakłonić właścicieli kopalń, aby wysyłali swoich pracowników wyłącznie do miejsc, w których sami odważą się przebywać podczas pracy. Ma być to najprostszy sposób ograniczenia ogromnej ilości wypadków, które są codziennością w chińskich kopalniach, które w roku 2009 miały pochłonąć aż 1600 ofiar.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button