Wiadomości

“Szybcy i wściekli” z Chin piszą samokrytykę…

CHONGQING – Portal “Sichuan Online” opublikował informację o zdarzeniu, które miało miejsce w nocy 14 grudnia na autostradzie w Chengnan. Otóż 4 młodych kierowców: Yin, Zhou, Zhang  oraz Zhu, którzy prowadzili nowo kupione auta Lamborghini, Mercedes-Benz SLS AMG oraz 2 Porsche 911s zignorowali wezwania policji drogowej do zatrzymania, po czym ścigali się z prędkością około 300 kilometrów na godzinę. Ostatecznie osaczeni przez policję kierowcy zostali zobligowani do wysłuchania 3 godzinnej pogadanki oraz do napisania samokrytyki.

Policja z Chengnan otrzymała wieczorem 14 grudnia informację od wielu kierowców jadących autostradą w kierunku Chengdu, że ta drogą porusza się z ogromną szybkością grupa 4 luksusowych aut zagrażających bezpieczeństwu innych kierowców.

Patrol policji wysłany na miejsce, a posiadający 2 samochody marki volkswagen, był bez szans w konfrontacji  z super szybkimi maszynami, które  zostawiły policjantów daleko w tyle. Uciekający “szybcy i wściekli” nie przewidzieli jednej istotnej okoliczności – naprawy tunelu na autostradzie. W związku z remontem przejazdu ruch na drodze został ograniczony do jednego pasa, gdzie wszystkie auta musiały zwolnić. Tam czekał na “rajdowców” drugi patrol policji, który zatrzymał wszystkie 4 samochody wraz z ich kierowcami, którzy okazali się być synami prominentnych mieszkańców miasta Chongqing.

Każdy z kierowców samochodów, których ogólna wartość przekracza 10,5 miliona yuanów (5 milionów złotych) został ukarany grzywną w wysokości 150 yuanów (75 złotych) oraz dodatkowo zobligowani do wysłuchania 3 godzinnej pogadanki na temat bezpieczeństwa na drodze oraz do napisania odpowiedniej samokrytyki. Kierowcy napisali samokrytykę niezwłocznie, korzystając dla wygody z dachu Lamborghini.

Z pewnością kara dla wszystkich 4 kierowców była niezwykle dotkliwa i sprawi, że zapamiętają ją do końca swego życia…

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button