Wiadomości

Tajfun Megi przetoczył się nad Tajwanem

TAJPEJ – Huragan Megi, który spowodował śmierć 26 osób na Filipinach na początku tego tygodnia wywołał niespotykane opady deszczu na Tajwanie. W północno-wschodniej części wyspy zanotowano opady 106 centymetrów wody w ciągu jednej doby. Tajfun mija Tajwan i podąża w kierunku wybrzeży Chin kontynentalnych. Wiatr w centrum huraganu wieje z prędkością 160 kilometrów na godzinę. 

Ulewne deszcze spowodowały między innym osunięcie się skał na drogę krajową w powiecie Yilan odcinając od świata podróżnych, w tym 200 turystów z Ch.R.L. Wszyscy uwięzieni przez osuwisko skalne zostali bezpiecznie odtransportowani helikopterami do Tajpej.

Osuwisko zatrzymało na drodze około 30 samochodów, z czego 3 spadły w przepaść. Nikt z pasażerów, którzy w porę opuścili samochody, nie odniósł żadnych obrażeń. Do usunięcia skał z drogi skierowano oddziały wojska wyposażone w ciężki sprzęt budowlany.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button