Wiadomości

Tatuś, podlecisz mnie do szkoły?

INTERNET – Sensację w internecie wywołał filmik, na którym widać, jak po jedną ze studentek Dezhou University przylatuje po zajęciach prywatny helikopter.


Każdy wie, że nie ma to jak efektowne wyjście, ale entuzjazmu internautów nie podziela chińska Civil Aviation Administration, urząd zajmujący się rejestracją cywilnych samolotów i śmigłowców. Rzecznik urzędu powiedział, że lądowanie odbyło się bez zezwolenia, a helikopter nie figuruje w urzędowej bazie danych.

Władze uniwersytetu powiedziały dziennikarzom Agencji Prasowej Xinhua, że helikopterem przyleciał ojciec jednej ze studentek, aby zabrać ją do domu po zajęciach, na których studenci pryskali drzewka pestycydami.

Wang Zhongwu, przedstawiciel ciała pedagogicznego Dezhou University, powiedział, że faktycznie jest to nietypowy sposób, by podwieźć córkę do domu i że opinia publiczna ma prawo znać szczegóły tego typu wydarzeń, chociażby ze względów bezpieczeństwa.

 

Źródło: China Daily, youtube

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button