Wiadomości

Urzędnik – autor “pamiętników seksualnych” skazany na 13 lat

NANNING – Były urzędnik państwowy Autonomicznego Regionu Guangxi Zhuang w Chinach Południowych, którego pamiętniki opisujące jego seksualne eskapady, libacje alkoholowe i otrzymywanie łapówek wyciekły do internetu, został skazany na 13 lat ciężkiego więzienia i konfiskatę mienia na kwotę 800 000 yuanów.

Podczas pierwszego procesu przed Okręgowym Sądzie Ludowym w Nanning, Han Feng lat 53, były dyrektor do spraw sprzedaży Biura Państwowego Monopolu Tytoniowego w Guangxi został uznany winnym przyjęcia łapówek w gotówce w kwocie 695 000 yuanów, oraz w formie mieszkania o wartości 319 000 yuanów w zamian za pomoc firmom budowlanym w wygraniu przetargów na remonty i budowę budynków biurowych dla Monopolu Tytoniowego w miastach Qinzhou i Laibin.

Sąd nakazał odzyskanie pieniędzy pochodzących z łapówek od oskarżonego, natomiast mieszkanie ma zostać sprzedane na aukcji, wszystkie odzyskane kwoty zostaną pozostawione do dyspozycji państwa. Sąd rozpatrywał sprawę Hana z pewną łagodnością biorąc pod uwagę fakt, że oskarżony zwrócił większość pozyskanych nielegalnie kwot i przyznał się do winy.

Przyczyną kłopotów Han Fenga stał się jego własny pamiętnik opublikowany w internecie. Wpisy pamiętnika  zawierały szczegóły pożycia seksualnego urzędnika z 5 kobietami oraz detale dotyczące otrzymywanych łapówek. Autorem przecieku jest nieujawniony przez władze znajomy Hana, który odkrył, że jedną z opisywanych przez urzędnika Monopolu Tytoniowego kochanek jest jego żona. Człowiek ten postanowił zemścić się na Han Fengu, a ponieważ wiedział, że Han prowadzi pamiętnik w swoim komputerze, skopiował go i opublikował na popularnym w Chinach forum internetowym. Pamiętnik stał się wielkim hitem chińskiej sieci, tak głośnym, że władze postanowiły przeprowadzić śledztwo, aby zweryfikować jego prawdziwość.

.
Show More

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button