Wiadomości

Urzędnik – autor “pamiętników seksualnych” skazany na 13 lat

NANNING – Były urzędnik państwowy Autonomicznego Regionu Guangxi Zhuang w Chinach Południowych, którego pamiętniki opisujące jego seksualne eskapady, libacje alkoholowe i otrzymywanie łapówek wyciekły do internetu, został skazany na 13 lat ciężkiego więzienia i konfiskatę mienia na kwotę 800 000 yuanów.

Podczas pierwszego procesu przed Okręgowym Sądzie Ludowym w Nanning, Han Feng lat 53, były dyrektor do spraw sprzedaży Biura Państwowego Monopolu Tytoniowego w Guangxi został uznany winnym przyjęcia łapówek w gotówce w kwocie 695 000 yuanów, oraz w formie mieszkania o wartości 319 000 yuanów w zamian za pomoc firmom budowlanym w wygraniu przetargów na remonty i budowę budynków biurowych dla Monopolu Tytoniowego w miastach Qinzhou i Laibin.

Sąd nakazał odzyskanie pieniędzy pochodzących z łapówek od oskarżonego, natomiast mieszkanie ma zostać sprzedane na aukcji, wszystkie odzyskane kwoty zostaną pozostawione do dyspozycji państwa. Sąd rozpatrywał sprawę Hana z pewną łagodnością biorąc pod uwagę fakt, że oskarżony zwrócił większość pozyskanych nielegalnie kwot i przyznał się do winy.

Przyczyną kłopotów Han Fenga stał się jego własny pamiętnik opublikowany w internecie. Wpisy pamiętnika  zawierały szczegóły pożycia seksualnego urzędnika z 5 kobietami oraz detale dotyczące otrzymywanych łapówek. Autorem przecieku jest nieujawniony przez władze znajomy Hana, który odkrył, że jedną z opisywanych przez urzędnika Monopolu Tytoniowego kochanek jest jego żona. Człowiek ten postanowił zemścić się na Han Fengu, a ponieważ wiedział, że Han prowadzi pamiętnik w swoim komputerze, skopiował go i opublikował na popularnym w Chinach forum internetowym. Pamiętnik stał się wielkim hitem chińskiej sieci, tak głośnym, że władze postanowiły przeprowadzić śledztwo, aby zweryfikować jego prawdziwość.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button