Wiadomości

W poszukiwaniu porwanej dziewczyny

XIANGFAN – Wang Jingsong, mieszkaniec Xiangfan w prowincji Hubei w środkowych Chinach przez 5 dni poszukiwał swojej nastoletniej córki porwanej przez jej internetowego przyjaciela.

Do zajścia doszło w kafejce internetowej w mieście Fuzhou, we wschodnich Chinach 19 września. Wang dowiedział się niemal natychmiast o porwaniu swojej 15 letniej córki i tego samego dnia wyruszył do Fuzhou z Shenzhen gdzie pracuje. Dziewczyna, która uczy się w miejscowym gimnazjum, została uprowadzona z kafejki przez mężczyznę, którego nigdy wcześniej nie widziała, a znała jedynie za pośrednictwem internetowego portalu dla nastolatków.

Dzięki treści czatu pozostawionej w komputerze, z którego porwana korzystała w kafejce, Wang Jingsong odnalazł swoją córkę całą i zdrową po 5 dniach niemal nieustannych poszukiwań. Porywacz został zatrzymany przez policję i najprawdopodobniej stanie przed sądem.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button