Wiadomości

Walka ze skutkami zamarzającego deszczu

PEKIN – W poniedziałek 3 stycznie Chińskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego uruchomiło procedury awaryjne w celu zwalczania efektów zamarzającego deszczu, który nawiedził południowe prowincje kraju i niemal kompletnie zatrzymał ruch na tamtejszych drogach.Ministerstwo zwróciło się o pomoc do lokalnych władz w Guizhou, Guangxi i Hunan, oraz wysłało grupy operacyjne, które mają pomóc w organizacji ruchu na drogach.

W sobotę rano w prowincji Guizhou spadł deszcz, który bardzo szybko zamarł i uwięził tysiące kierowców we własnych samochodach. W poniedziałek rano ruch w prowincji zaczął powoli wracać do normy.

Jak podaje Lokalny Wydział Transportu w Guizhou, wszystkie drogi ekspresowe były zamknięte od soboty wieczorem do poniedziałku rano, ponieważ gwałtowne opady zamarzającego deszczu unieruchomiły ponad 7,000 kierowców.

Tysiące podróżnych zostało także uwięzionych w sąsiedniej prowincji Hunan oraz w Regionie Autonomicznym Guangxi Zhuang w wyniku odcięcia dróg wiodących do Guizhou.

Uwięzieni pasażerowie otrzymali od władz lokalnych suchy prowiant, wodę, koce i inne potrzebne artykuły.

Chińska Administracja Meteorologiczna poinformowała władze, że w ciągu kilku najbliższych dni nie będzie w Hunan i Guizhou dalszych opadów zamarzającego deszczu, ale minusowa temperatura w dalszym ciągu się utrzyma.

Administracja podała także, że zamarzający deszcz w dalszym ciągu będzie padał w wysokogórskim rejonie Guangxi, a do 12 stycznia zimno i ponura pogoda zdążą rozciągnąć się na cały region.

Źródło: Xinhua News Agency, opracował: m.p.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button