Wiadomości

Wenzhou: 15 rodzin ofiar zderzenia otrzymuje rekompensaty

WENZHOU – 15 rodzin ofiar tragicznego w skutkach zderzenia dwóch superszybkich pociągów, do którego doszło tydzień temu w Wenzhou, zaakceptowało zaproponowane przez rząd rekompensaty pieniężne w wysokości 915 tysięcy yuanów (około 450 tysięcy złotych) za osobę.


Początkowo zamierzano zapłacić rodzinom po 500 tysięcy yuanów. W trakcie negocjacji stawka uległa niemal dwukrotnemu zwiększeniu. Wypłacanie  rekompensat to coraz popularniejszy w Chinach sposób załatwiania sporów mających w tle ofiary wypadków komunikacyjnych. Z tym, że dotyczy on zazwyczaj osób prywatnych. W tym konkretnym przypadku chodzi oczywiście o jak najszybsze załagodzenie jakichkolwiek publicznych żalów wylewanych przez rodziny ofiar katastrofy, która rzuciła cień na jeden z najbardziej priorytetowych projektów realizowanych przez władze ChRL.

Według oficjalnych danych w tragedii życie straciło 40 osób, a kolejne 190 odniosło rany. Pociągi zderzyły się po tym, jak jeden z nich został unieruchomiony po uderzeniu pioruna.

 

Źródło: China Daily


Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button