Wiadomości

“Weź McŚlub w McDonald’s!”, Może frytki do tego?

HONG KONG – Niedługo w restauracjach McDonald's w Chinach oprócz zestawu Happy Meal i kartofelków zamówić będzie można… ceremonię ślubną. Nowa usługa wprowadzona zostanie w przyszłym roku w trzech McDonald'sach znajdujących się na terenie Hong Kongu.

Oprócz ślubu i wesela zorganizować będzie również można imprezę z okazji rocznicy, dowiedzieli się dziennikarze Oriental Daily.

Helen Cheung, dyrektor działu komunikacji i public relations chińskiego McDonald'sa,  powiedziała, że chiński zwyczaj pocałunku po zjedzeniu wiśni zostanie odpowiednio zmodyfikowany – wiśnię zastąpią frytki. "Ludzie spotykają się z przyjaciółmi i ze swoimi sympatiami w McDonald'sach, to zupełnie naturalne, że niektórzy chcieliby również wziąć w nim ślub", dodała.

Cheung przyznała, że spodziewa się po wprowadzeniu nowej usługi pokaźnych zysków. Podobno kilka młodych par zrobiło już rezerwację.

Kultywowana w Hong Kongu tradycja drogich, wystawnych wesel mocno odbija się na portfelach młodych ludzi, którzy zdają się całkiem poważnie traktować McŚlub jako alternatywę dla kilkudniowej imprezy dla kilkudziesięciu gości. Opłata za 10 osób, czyli pojedynczy stół w wynosi średnio około 10 tysięcy yuanów lub 1300 dolarów. Większość rodzin wykupuje na czas wesela po kilka takich stołów, a rachunek potrafi niejednokrotnie przyprawić o zawał nawet majętnych obywateli.

McŚlub jest kontrowersyjnym z punktu widzenia Europejczyka, ale zupełnie logicznym z punktu widzenia Chińczyka pomysłem, który szczelnie wypełni lukę w rynku oraz pozwoli pragmatycznym Chińczykom na oszczędzenie paru yuanów, których nigdy za wiele. Ciekawe z jakim przyjęciem spotkałyby się McŚluby w Polsce?Źródło: seek4media.com, opracował: m.p.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button