Wiadomości

Wiersz napisany do góry nogami pomaga sprzedawać grilowane skrzydełka

PEKIN – Uliczka Nanluogu Hutong w pekińskiej dzielnicy Dongcheng słynie z zabytkowych zabudowań i świetnie przyrządzonego kurczaka. Właściciel jednego z tamtejszych barów zdecydował się nietypową reklamę przyrządzanych przez siebie potraw.

Z racji niewielkiej ilości miejsca, bary i restauracyjki zajmują od frontu jak najmniej miejsca, więc nowym lokalom ciężko się przebić. Przeciętny Chińczyk z pewnością zwróci jednak uwagę na napisany do góry nogami wątpliwej jakości dwuwiersz, który w wolnym tłumaczeniu brzmiałby: "Nic nie zjeść u nas to wielki błąd, to tak jakbyś nie był w Nanluogu Hutong".


 

Częstochowski rym i oczywista stronniczość przekazu najwyraźniej nie odbijają się negatywnie na liczbie konsumentów. Przed niewielką ladą, zza której wygląda nieśmiało ubrany w maskę higieniczną właściciel, ustawiają się kolejki złaknionych słynnego kurczaka przechodniów.

Źródło: China Daily

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button