Wiadomości

Wizyta delegacji Sztabu Generalnego WP w Pekinie

PEKIN – W stolicy Chin miało wczoraj miejsce spotkanie najwyższych przedstawicieli armii chińskiej i polskiej. Celem spotkania było ustalenie wzajemnych planów dotyczących rozszerzenia współpracy obu krajów w zakresie wzajemnej wymiany doświadczeń praktycznych, wiedzy naukowej i przeprowadzenia wspólnych ćwiczeń poligonowych – podała dzisiaj Agencja Xinhua.

Chiny wiążą wielkie nadzieje z rozwojem przyjacielskich stosunków z Polską jako istotnym partnerem Chin w strukturach Unii Europejskiej, powiedział chiński minister obrony Liang Guanglie na spotkaniu z Szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generałem Mieczysławem Cieniuchem.

Liang podkreślił dobre doświadczenia Chin wynikające ze współpracy z przedstawicielami polskiej armii w ostatnich latach.

Generał Cieniuch powiedział, że Polska pragnie rozwinięcia współpracy wojskowej z Ch.R.L. i jest gotowa do współpracy z siłami zbrojnymi Chin dla realizacji wspólnych projektów.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button