Wiadomości

Wizyta Miedwiediewa w Chinach

PEKIN – Prezydent Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew rozpoczął swoją trzydniową wizytę w Chinach. Pierwszym etapem tej wizyty jest miasto Dalian, port na północnym wschodzie Chin. Jest to druga oficjalna wizyta Miedwiediewa w Chinach od czasu jego wyboru na prezydenta w maju 2008 roku.W niedzielę prezydent Rosji odwiedzi miejsca pamięci żołnierzy Związku Radzieckiego, którzy zginęli podczas wojny chińsko-japońskiej w latach 1937-1945. Miedwiediew spotka się również z rosyjskimi i chińskimi weteranami tych walk.

W poniedziałek Miedwiediew odwiedzi Pekin. Spotka się tam z prezydentem Hu Jintao oraz innymi liderami Chińskiej Republiki Ludowej, w tym z premierem Wen Jiabao oraz jednym z najważniejszych chińskich legislatorów Wu Bangguo.

W poniedziałek wieczorem Miedwiediew wyjedzie do Szanghaju, gdzie we wtorek przewidziane jest spotkanie z wiceprezydentem Chin Xi Jinpingiem. Prezydent Rosji weźmie udział w Dniu Rosyjskim na World Expo, które trwa od 1 maja do 31 października tego roku.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button