Wiadomości

Wpadka śpiących królewiczów

Trzech urzędników jednego z powiatów prowincji Hunan zostało zwolnionych z pracy po tym, jak w internecie pojawiło się nagranie ze spotkania rządowego, na którym widać, jak śpią w czasie pracy. Internauci, którzy obejrzeli nagranie, nie pozostawili na śpiochach suchej nitki.
Stanowiska straciło dwóch oficjeli z Biura Sprawiedliwości Powiatu Qidong oraz jeden ze starszych prokuratorów powiatowych.

Na nagraniu widać również, jak inni biorący udział w spotkaniu urzędnicy kiwają się z nudów na krzesłach i palą papierosy. Na kilku popularnych chińskich stronach internetowych, które zamieściły filmik, roi się od komentarzy internautów poirytowanych beztroską reprezentujących ich urzędników.

Zeng Xiangyue, sekretarz KPCh w powiecie Qidong, powiedział, że “urzędnicy psują wizerunek chińskiego urzędnika i dają zły przykład społeczeństwu, za co zostali usunięci ze stanowisk, na które najwidoczniej nie zasługują”.

Życie w Chinach do łatwych nie należy, ale okazuje się, że niektóre z chińskich standardów z chęcią wprowadzilibyśmy i w Polsce.

Źródło: China.org.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button