Wiadomości

Wyrok śmierci dla zabójcy 4 policjantów

TAI’AN – Ogłoszeniem wyroku śmierci zakończył się proces Liu Jianjuna, który w styczniu tego roku zastrzelił 4 policjantów, a potem podczas ucieczki ranił wielu innych. Liu oświadczył, że nie będzie się odwoływał od wyroku sądu.Sąd rejonowy w Tai’an rozpatrzył głośną sprawę, której niesławnym bohaterami byli bracia Liu. Liu Jianjun lat 51 został skazany na śmierć w wyniku oskarżenia o wielokrotne morderstwo i nielegalne posiadanie broni.

4 stycznia tego roku, policjanci odwiedzili mieszkanie brata Liu Jianjuna, Liu Lumina w ramach prowadzonego śledztwa dotyczącego morderstwa dokonanego na osobie niejakiego Dou Guangdonga. Liu Lumin podejrzany był o związek z tym morderstwem. Kiedy policjanci zapukali do drzwi bracia Liu nieoczekiwanie otworzyli ogień z pistoletu i strzelby dwulufowej. W wyniku tego ataku 4 policjanci stracili życie. Bracia Liu w chwilę potem uciekli z mieszkania, zatrzymali przypadkowy samochód, którym kontynuowali ucieczkę. W trakcie tej ucieczki zmieniali samochody aż 4 razy, ranili wielu policjantów i kierowców porywanych aut.

W finale pościgu jeden z policjantów staranował pojazd bandytów służbowym jeepem. Bracia Liu zostali osaczeni. Liu Lumin popełnił samobójstwo strzelając do siebie. Liu Jianjun został pojmany.

Liu Jianmin, trzeci z braci, został  przez sąd w Tai’an na dożywocie w związku ze swoim udziałem w zabójstwie Dou Guangdonga.  Współorganizował zasadzkę na Dou i umożliwił swojemu starszemu bratu zabójstwo tego człowieka, co miało być wyrównaniem starych porachunków.

Źródło: China.org

..

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button