Wiadomości

Wyrok za gwałt na 16 latkach

HUNAN – 5 mężczyzn, w tym 2 policjantów, zostało skazanych wczoraj za gwałt na dwóch 16 letnich dziewczętach. Zdarzenie to miało miejsce we wrześniu bieżącego roku.4 września 5 mężczyzn odurzyło podstępnie 2 dziewczyny środkiem zawierającym ketaminę, zwanym narkotykiem gwałtu. Mężczyźni ci sprowadzili ofiary do hotelu w Fenghuang w prowincji Henan, aby dokonać na nich zbiorowego gwałtu.

Zgodnie z informacją z Sądu Ludowego w prefekturze autonomicznej Xiangxi Tujia i Miao 2 dziewczyny o imionach Qiu i Hou pochodzące z prowincji Hubei stawiały czynny opór gwałcicielom pomimo odurzenia narkotykiem. Jedna z nich, Qiu, wyrwała się napastnikom, zdesperowana wyskoczyła z 9 piętra hotelu i poniosła śmierć na miejscu.

Policjant Gong Cheng biorący udział w napaści został skazany na śmierć z dwuletnim odroczeniem wykonania wyroku, aspirant policyjny Xu Lei został skazany na 15 lat więzienia.

Inny oskarżony, Lin Yi, mechanik samochodowy został również skazany na karę śmierci z dwuletnim odroczeniem wykonania wyroku.

Dwaj pozostali napastnicy Han Xiaodong i Wang Kai zostali skazani na 13 lat więzienia.

Sąd nakazał całej piątce wypłacenie zadośćuczynienia rodzinom obu dziewczyn w wysokości 350 tysięcy yuanów.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button