Wiadomości

Yao Chen “Mikroblogową Królową”

INTERNET – Popularna chińska aktorka stała się wczoraj najbardziej popularną gwiazdą w internecie. Jej profil na sina.com.cn, chińskim odpowiedniku Twittera, odwiedza regularnie ponad 5 milionów użytkowników..
.
Internauci masowo zainteresowali się profilem aktorki Yao Chen po tym, jak rozeszła się wieść o jej rozwodzie.

Yao Chen (31) zdobyła popularność rolą w serialu “My Own Swordsman” (“Mój własny wojownik”), chińskiej wersji sitkomu “Przyjaciele” okraszonej dodatkowo licznymi scenami walki. Ilość zarejestrowanych użytkowników odwiedzających regularnie jej profil na sina.com.cn jest w tej chwili większa, niż liczba odwiedzających profil Oprah Winfrey na amerykańskim Twitterze.

Ponad 53 miliony chińskich internautów jest użytkownikami mikroblogów.

Tytuł “Mikroblogowej Królowej”, którym obdarzyła Yao strona sina.com.cn, nie jest jednak powodem do radości dla samej zainteresowanej, która jest świeżo po rozwodzie ze swoim mężem, aktorem Lingiem Xiaosu (30).

“Zdecydowaliśmy się rozwieść, ale w dalszym ciągu zwierzamy się sobie i jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi. Czas, który spędziliśmy razem, sprawił, że obydwoje wierzymy, że zawsze warto walczyć o miłość”, powiedziała para w oficjalnym oświadczeniu, które ukazało się wczoraj na sina.com.cn.

Yao i Ling przez lata uważani byli w Chinach za przykładną parę. Widzów urzekła ich romantyczna historia , wzorowe małżeństwo, wspólne, liczne role, w których również grali kochanków. Wielu sympatyków tej aktorskiej pary było bardzo zaskoczonych wieścią o rozwodzie.

Przez jakiś czas krążyły pogłoski o rzekomej zdradzie, której Ling miał dopuść się z inna aktorką, Tang Yifei, w czasie, gdy występowali razem w jednym serialu. Ling zaprzeczył plotkom w oficjalnym oświadczeniu na stronie internetowej M1905.com.

Pełnometrażowa wersja “My Own Swordsman” weszła do kin w zeszły czwartek.


Źródło: China.org, opracował: m.p.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button