Wiadomości

Zapis video kolizji na morzu nie zmienia nic

PEKIN – Rzecznik prasowy chińskiego ministerstwa sprawa zagranicznych Ma Zhaoxu powiedział w poniedziałek, że zapis video pokazujący moment kolizji chińskiego trawlera z japońskimi łodziami patrolowymi w okolicach Wysp Diaoyu nie zmienia nic w ocenie sytuacji przez Chiny.

Ma skomentował w ten sposób pokaz zapisu video zorganizowany w zeszłym tygodniu przez Japończyków. Ma powtórzył po raz kolejny, że wyspy są integralną częścią terytorium Chin od pradawnych czasów.

Fakt, że japońskie łodzie patrolowe zakłócały spokój chińskim rybakom, zmusiły do zmiany kursu wcześniej obranego przez kapitana trawlera, okrążyły go, a potem zatrzymały załogę chińską był sam w sobie nielegalny, naruszył zarówno suwerenność Chin, jak również prawa chińskich rybaków, powiedział rzecznik ministerstwa.

To tak zwane “video” nie może podważyć w żaden sposób bezprawia japońskich poczynać, dodał na koniec swego wystąpienia Ma Zhaoxu.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button