Wiadomości

Zaskakująca nowa technika Kung-fu

Li Shiyong, mieszkaniec miasta Jiaozuo w prowincji Henan, od ponad 20 lat zgłębia tajniki Kung-fu. Zamiast, wzorem niektórych swoich kolegów po fachu, uczyć sztuk walki w niewielkim "dojo" czy też jeździć po świecie i zdumiewać publiczność widowiskowymi akrobacjami, woli eksplorować obszary tej starożytnej sztuki w sposób, o którym nie śniło się pierwszym mistrzom.

Li wymyślił i opanował technikę, dzięki której jest w stanie literalnie zmniejszyć objętość swojego ciała. Ekscentryczny 69-latek potrafi zmieścić się do średnich rozmiarów walizki podróżnej, założyć dziecięce ubranie, a także kaligrafować stojąc na rękach.


 

Technika kurczenia ciała wykorzystuje do maksimum elastyczność ludzkich tkanek oraz względnie dużą ilość niewykorzystanego miejsca w naszym ciele. Li wyjawił dziennikarzom, że między ludzkimi kośćmi znajdują się odstępy, które z powodzeniem można wykorzystać do zsunięcia kości do siebie, a więc dosłownie się skurczyć.

Specjalny pokaz dla dziennikarzy miał miejsce w rodzinnym mieście mistrza 28. kwietnia bieżącego roku.

 


Li Shiyong zakłada ubranko dla 3 latka, pod którym mieści jeszcze 5 puszek z napojami

Technika może okazać się atrakcyjnym pomysłem dla par chcących zaoszczędzić na biletach lotniczych. Wystarczy parędziesiąt lat ćwiczeń i torba na bagaż podręczny.

 

Źródło: China Daily

  

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button