Wiadomości

Zatrute mleko zabija dzieci

PINGLIANG – 3 dzieci zmarło a 36 jest poważnie chorych wskutek zatrucia azotanami zawartymi w wypitym przez nie mleku zakupionym bezpośrednio u rolników. Dwa szpitale w miejscowości Pingliang w prowincji Gansu zgłosiły zgony w sumie 3 dzieci, które umarły w rezultacie zatrucia pokarmowego. Wszystkie one były w wieku poniżej 3 lat.

Pozostałe dzieci w wieku od 3 do 14 lat otrzymały pomoc w szpitalach w Pingliang, po czym większość wróciła do domów. Jedno z dzieci, które trafiło do szpitala w stanie agonalnym udało się uratować. Jego stan określany jest jako ciężki, ale stabilny.

Policja prowadzi śledztwo, aby wyjaśnić jak doszło do zatrucia krowiego mleka azotanami. Wszyscy twierdzą zgodnie, że dodawanie tych substancji do mleka nie przynosi żadnych korzyści, a wręcz odwrotnie, psuje smak mleka. Podejrzewa się więc, że substancja mogła być dodana do mleka celowo, z zamiarem otrucia przypadkowych osób.

Przypadek z Pingliang jest jednym z serii wielu częstych ostatnio w Chinach wypadków dotyczących zatrucia żywności chemikaliami. Problem niebezpiecznej żywności jest jednym z najbardziej drażliwych w dzisiejszych Chinach, wywołuje najgwałtowniejsze reakcje społeczne.

 

Źródło: SCMP

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button