Wiadomości

Zatrzymano podejrzanego o dokonanie masakry w Anshan

Policja w prowincji Liaoning zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zabicie 10 osób, w tym swojego ojca, żony i syna, których ciała znaleziono w zeszły czwartek w łaźni i sąsiadującej z nią myjni samochodowej w Anshan.


33-letni Zhou Yuxin ukrywał w mieście Dashiqiao, około 100 kilometrów od miejsca przestępstwa.

Policja przypuszcza, że mężczyzna dokonał masakry i zamordował kolejno 10 osób, których ciała znaleziono później, kiedy dowiedział się o tym, że jest zdradzany przez swoją żonę.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na oficjalnym mikroblogu Biura Bezpieczeństwa Publicznego w Anshan, Zhou przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Mieszkańcy wioski Dayangqi, gdzie podejrzany mieszkał wraz z rodziną, powiedzieli dziennikarzom agencji prasowej Xinhua, że członkowie rodziny Zhou od pokoleń borykali się z chorobami psychicznymi, oraz że rodzice zatrzymanego byli kuzynami.

Zhou jest w tej chwili badany przez psychiatrów, którzy starają się ustalić, czy fakt, że jego rodzice i dziadkowie cierpieli na choroby psychiczne, mógł mieć wpływ na kondycję psychiczną samego Zhou.

Władze w ten sposób będą starały się trafić na racjonalny powód zamordowania wszystkch10 osób. Choroba psychiczna Zhou byłaby idealnym rozwiązaniem. Szczególne w sytuacji kiedy specjaliści psychiatrzy upatrują przyczyn tak ekstremalnie aspołecznych zachowań zupełnie gdzie indziej.

"Ważnym czynnikiem często bywa też w takich przypadkach presja społeczna i liczne trudności związane z zarabianiem na życie, które czasem prowadzą do tak wielkiej frustracji i zdenerwowania, że osoby słabsze psychicznie zaczynają pękać i stają się nieobliczalne", twierdzi Fu Chunsheng, kierownik szpitala psychiatrycznego Chińskiej Akademii Nauk.

 

Źródło: The Global Times

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button