CiekawostkiPolska

The Best Creativity Award dla Snow Art Poland !

W dniach  9 -14 stycznia 2016 roku odbył się Międzynarodowy Konkurs Rzeźby w Śniegu w Harbinie. Jest on największą imprezą tego typu na świecie. Stolica prowincji Heilongjiang gościła uczestników konkursu już po raz 21. Impreza, odbywająca się corocznie na Sun Island, zgromadziła 28 czteroosobowych zespołów z 15 krajów. Uczestnicy konkursu, wśród których po raz trzeci uczestniczyli Polacy, zmagali się nie tylko z ogromnymi bryłami śniegu, ale również z ciężkimi warunkami atmosferycznymi.

Tegoroczna zima w w północnych Chinach jest wyjątkowo mroźna. W prowincji Heilongjiang, gdzie odbywa się konkurs, zanotowano w grudniu – 38 C. W trakcie konkursu temperatura spadała do 32 stopni poniżej zera.

Zespół Snow Art Poland, którego liderem jest rzeźbiarz Tomasz Koclęga zdobył prestiżową nagrodę The Best Creativity Award. To już trzecia z rzędu nagroda jaką zespół wywalczył w Chinach. W poprzednich edycjach konkursu Polacy zdobyli Trzecią Nagrodę oraz The Best Creativity Award. Kreacje rzeźbiarskie autorstwa Tomasza Koclęgi znacząco wyróżniają się na tle innych prac, co znajduje uznanie jurorów, zwłaszcza w kontekście kreatywności.

Konkurs polega na wyrzeźbieniu rzeźby w określonym czasie. Zespoły mają do wykorzystania blok śniegu o wymiarach 3 x 3 x 4 m, które przydzielane są w drodze losowania. Praca trwa 3 i pół dnia, w limitowanym czasie czasie 30 godz. Rzeźbienie odbywa się w czteroosobowych zespołach. Polskę reprezentowali, związani z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach, Tomasz Koclęga, Piotr Muschalik, Piotr Proba oraz Bartłomiej Bala.

Oprócz Polaków nagrodzone zostały zespoły z Chin, Koreii, Mongoli i Włoch.

Udział zespołu Snow Art Poland był możliwy dzięki wsparciu firmy Bakoma oraz Instytutu Polskiego w Pekinie .

Zespół składa gorące podziękowania sponsorom za umożliwienie udziału w tym prestiżowym konkursie.

Oficjalna strona artysty Tomasz Koclęgi: www.koclega.art.pl
Oficjalna strona zespołu Snow Art Poland: www.snowartpoland.pl
Profil zespołu Snow Art Poland na FB: www.facebook.com/snowartpoland
Profil na zespołu Snow Art Poland na YT: https://www.youtube.com/channel/UCYn8oaJTaMrt8rJXDlPSo5w

Szczegółowe informacje:
Tomasz Koclęga 784479488
Bartek Bala 723904488

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button