CiekawostkiSpołeczeństwo

Wyzwanie jednego palca

 

 

Wyzwanie jednego palca to jeden z fenomenów chińskiego internetu, którymi żyła tamtejsza sieć pod koniec 2016 roku. W odróżnieniu od wielu innych, delikatnie rzecz ujmując głupich wyzwań, to wzbudziło ogromne zainteresowanie chińskich internautów. Nie bez przyczyny.

Wyzwanie jednego palca dotarło do Chin z Japonii. O co chodzi? Sprawa jest niezwykle prosta: rozebrana dziewczyna robi sobie selfie w taki sposób, że używając zaledwie jednego palca dłoni zasłania skutecznie wszystkie te obszary swego ciała, których widoku pożądają jednostki głodne podniet, jak również te, które wyznają filozofię „kawa na ławę”.

Inspiracją do robienia sobie takich właśnie zdjęć i publikowania ich w sieci stały się prace japońskiego twórcy anime o pseudonimie Sky-FreeDom.

Pierwsze zdjęcia-autoporterty chińskich dziewczyn pojawiły się w tamtejszym internecie w pierwszych dniach grudnia. Po kilku dniach były ich już tysiące, co biorąc pod uwagę liczbę chińskich użytkowników internetu nie jest prawdę mówiąc jakimś masowym zjawiskiem, na tyle jednak głośnym, że odnotowały je wszystkie ważniejsze internetowe media Chin.

Jedni uważają, że dziewczyny publikujące te zdjęcia w internecie są po prostu głupie. Inni z kolei nawołują do publikowania zdjęć, gdzie próba zakrycia intymnych stref ciała nie powiodły się. Ja zaś ciekaw jestem bardzo jak ten i inne tego typu fenomeny internetowe oceniłby Przewodniczący Mao.

finger 7

finger 8

finger 9

finger 10

Dobranoc!

Źródło: Redit, Shanghaiist

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button