WiadomościWiadomości

L’Oreal chce zdobyć w Chinach 500 milionów klientów

Chiny: Fakty, Wydarzenia, Opinie (18/2024/320)

L’Oréal SA, najbardziej dochodowa firma kosmetyczna świata (ponad 40 miliardów euro przychodu w roku 2023), planuje zwiększyć swoje inwestycje w Chinach.

Chiny stały się drugim co do wielkości rynkiem L’Oréal, z 5,4% wzrostem sprzedaży w ubiegłym roku. Grupa poinformowała, że jej sprzedaż w Chinach wzrosła o 9,4% rok do roku w pierwszym kwartale 2024. L’Oréal ma ponad 100 milionów regularnych klientów w Chinach, ale widzi potencjał, aby osiągnąć… 500 milionów w niedalekiej przyszłości – tak oświadczył Vincent Boinay, dyrektor generalny L’Oréal China. Poinformował również, że L’Oréal będzie nadal inwestować w chińskie marki kosmetyczne i ich producentów, które są komplementarne oraz tworzą synergię z istniejącym portfolio marek koncernu. A marek tych jest już ponad 40.

W styczniu L’Oréal stał się mniejszościowym udziałowcem w chińskiej marce perfumeryjnej To Summer (chin. 观夏). Wcześniej, w 2022 roku zainwestował z kolei w SHINEHIGH INNOVATION, chińskie laboratorium opracowujące ekskluzywne kosmetyki bazujcie na nowatorskich rozwiązania bio-chemicznych.

L’Oréal zapowiedział również, że poszukuje w Chinach produktów lub technologii, które mogą być stosowane nie tylko na rynku chińskim, ale mogą być promowane na całym świecie.

Według przedstawicieli firmy rynek chiński szybko się zmienia, a popyt jest bardzo zróżnicowany, dlatego L’Oréal swoją przewagę konkurencyjną na tym rynku upatruje w jak najszerszej gamie produktów o bardzo zróżnicowanych cenach.

L’Oréal SA to koncern kosmetyczny z siedzibą w Clichy we Francji, obecny w ponad 130 krajach. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1909 roku przez Eugène Schuellera jako Société Française de Teintures Inoffensives pour Cheveux. Dziś to spółka akcyjna notowana na giełdzie paryskiej na platformie Euronext. Wchodzi w skład indeksu CAC 40.

27,5% akcji firmy znajduje się w rękach rodziny Bettencourt, 26,4% w posiadaniu Nestlé, 3,9% posiada sama grupa. Pozostałe 42,2% udziałów znajduje się w obrocie publicznym.

L’Oréal posiada 10,41% akcji grupy farmaceutycznej Sanofi.

Francuski gigant kosmetyczny jest właścicielem takich marek jak L’Oréal Professionnel, Kerastase, Kéraskin Esthetics, Garnier, Maybelline New York, Biotherm, Cacharel, Giorgio Armani, Helena Rubinstein, Lancome, Paloma Picasso, Ralph Lauren, Guy Laroche, Yves Saint Laurent, Stella McCartney, Boucheron, Oscar de la Renta, Vichy Laboratoires, La Roche-Posay, The Body Shop i wiele innych.

L’Oréal współpracuje też z luksusowymi markami, takimi jak Armani, Valentino i Prada.

Źródło: sghexport.shobserver.com

Autor: 梁安基 Andrzej Z. Liang, 上海 Shanghai, 中国 Chiny

e-mail: azliang@chinamail.com

Redakcja: Leszek B. Ślazyk

e-mail: kontakt@chiny24.com

© www.chiny24.com

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Andrzej Zawadzki-Liang

Andrzej Zawadzki-Liang (梁安基), prawnik, biznesmen, współpracownik think-tanku Instytut Badań Chin Współczesnych (当代中国研究中心), od 35 lat w Chinach.

Related Articles

Back to top button