Wiadomości

Właściciel pozywa władze za wyburzenie luksusowej budowli

SHENZHEN – Sea Palace, prywatna placówka rekreacyjna zbudowana na unoszącej się na wodzie platformie w Shenzen w prowincji Guangdong, została zgodnie z postanowieniem jednego z lokalnych sądów rozebrana w maju zeszłego roku. Stwierdzono wówczas, że została zbudowana nielegalnie i użytkowano ją niezgodnie z przeznaczeniem.

Oburzony właściciel zaskarżył decyzję samorządu lokalnego, który zlecił przeprowadzenie rozbiórki, i domaga się miliona yuanów odszkodowania.

Zgodnie z opinią rzeczoznawcy z Longgang, placówka miała zgodnie z zezwoleniami budowlanymi służyć do połowu ryb i hodowli owoców morza, tymczasem właściciel przemienił niecodzienną budowlę w drogi kurort wypoczynkowy.

Guo Kuizhang, prezes firmy Fashion Group i współwłaściciel Sea Palace jest oburzony całą sprawą. "Wolałbym raczej oddać Sea Palace władzom, niż patrzeć, jak go niszczą", powiedział dziennikarzom.

Sprawę ponownie rozpatrzy Sąd Okręgowy w Longgang. Guo zapowiedział, że będzie domagał się od władz Longgang miliona yuanów (około 500 tysięcy złotych) odszkodowania.

 

Źródło: The Global Times

 

 

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button