CiekawostkiSpołeczeństwo

Najseksowniejsza nauczycielka w Chinach

NANTONG – Zhu Songhua jest nauczycielką w Szkole Podstawowej Nr 1 w Nantong, w prowincji Jiangsu. Zhu jest zdania, że nie ma złych uczniów, są tylko źli nauczyciele, którzy nie potrafią znaleźć odpowiedniej metody dotarcia do krnąbrnych, zbuntowanych uczniów. Jeśli spotykam problematycznego ucznia, twierdzi Zhu, staram się go tak długo prowadzić, aż osiągniemy to co zamierzaliśmy. Zhu jest ostatnio najbardziej popularną nauczycielką w Chinach. Wielu internautów w chińskiej sieci zgłasza swoją ochotę powrotu do szkoły podstawowej. "Z taką nauczycielką, za nic nie zdałbym do następnej klasy" – to najczęściej powtarzane zdanie.

Zamieszanie wokół osoby Zhu, potęgowane obecnie przez chińskich internautów, którzy nadali jej tytuł najseksowniejszej nauczycielki w kraju, zaczęło się od pewnego programu telewizyjnego. Otóż we wrześniu, w Satelitarnej Telewizji Jiangsu, w programie "Mój nauczyciel jest wyjątkowy", przedstawiono Zhu Songhua, pokazano ją podczas pracy z dziećmi w szkole. Peng Yu prowadzący z nią wywiad w studio nie był w stanie ukryć zmieszania. Wkrótce chińska sieć została dosłownie zalana zdjęciami Zhu.

Ponieważ w Chinach nie wydaje się pism takich jak "Playboy" nie należy obawiać się skandalu z nauczycielką w roli głównej.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button