O nas

Portal chiny24.com to idea, która zrodziła się w 2010 roku w głowie i sercu Leszka Ślazyka. A wynikała z jego potrzeby pokazywania tego jak bardzo Chiny współczesne różnią się w swej rzeczywistości od obrazu popularyzowanego przez media, a zamieniającego się w powielane i deformowane stereotypy. Przez lata działalności indywidualny projekt pozyskał współpracowników, dzięki którym zyskuje na wartości. Portal chiny24.com jest obecnie jedynym w Polsce niezależnym portalem prezentującym informacje i aktualne wydarzenia dotyczące chińskiej gospodarki, polityki, społeczeństwa, prawa, technologii, kultury i wielu innych aspektów tego fascynującego państwa w oderwaniu od dyskursu politycznego. Ten bowiem wyklucza obiektywne poznanie największego fenomenu XXI wieku.

REDAKCJA

Leszek Ślazyk: politolog, publicysta, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, związany z organizacją produkcji w Chinach dla przedsiębiorstw z Polski i krajów Europy Środkowej. Propagator idei współpracy z Państwem Środka w obszarze nowych technologii, zwłaszcza cyfrowych. Twórca portalu chiny24.com. oraz podcastu „Chiny według Leszka Ślazyka”.

Andrzej Z. Liang (梁安基): prawnik, analityk, wykładowca, biznesmen. W 1988 roku Chiny stały się jego domem. Posiadł niezwykłe doświadczenie w zakładaniu oraz zarządzaniu firmami i projektami inwestycyjnymi, zarówno na rzecz inwestorów zagranicznych, jak i chińskich. Obecnie członek rad nadzorczych w chińskich korporacjach. Jest uważnym obserwatorem życia społecznego, gospodarczego, zmian zachodzących w chińskiej rzeczywistości. Jak mówi o sobie: ma korzenie, wychowanie i wykształcenie zachodnie, ale duszę Chińczyka, z Chinami wiążą go głębokie więzi rodzinne. Liczy na to, że jego obserwacje i opinie utworzą jeden z pomostów między Zachodem, a rosnącymi globalnie Chinami.

Yue Bilin: Pasjonat Chin od ponad 35 lat, uczeń Zhuang Zhou, miłośnik chińskiej literatury klasycznej, uważny obserwator Chin współczesnych.

KONTAKT:

e-mail: kontakt@chiny24.com
tel.: +48 884 898 763

 

Twierdza Chiny Twierdza Chiny
Back to top button