WiadomościWiadomości

Chiny: Seks w wielkim mieście

Wpis Chiny: Seks w wielkim mieści jest uzupełnieniem podcastu z cyklu “Chiny według Leszka Ślazyka”, odcinka pod tytułem

Seksualność Chińczyków, czyli gdzie kończy się moc partii

To film nakręcony telefonem komórkowym na ulicy w chińskim mieście, prawdopodobnie w prowincji Guangdong. Osoba, która film kręci i komentuje mówi po kantońsku, co może sugerować taką właśnie lokalizację.

Treść filmu przeznaczona jest zdecydowanie dla osób dorosłych.

Nie mamy pewności, czy film jest autentyczny, czy nie został zainscenizowany, czy spreparowany. Stanowi jednak doskonałą ilustrację problemu, którym zajmować się będziemy w najbliższym czasie w podcastach (i nie tylko), czyli niezwykle skomplikowanej seksualności współczesnych Chińczyków.

Jednym z aspektów tego problemu jest pogłębiający sie w Chinach “seksualny analfabetyzm”, którym w swoich pracach zajęła się nawet agencja Organizacji Narodów Zjednoczonych. W swoim raporcie pisze ona między innymi:

“Chińska Liga Młodzieży i Chińskie Stowarzyszenie Planowania Rodziny przeprowadziły w 2015 r. badanie, które wykazało, że tylko 10% z prawie 20 000 studentów uniwersytetów z ponad 130 badanych uczelni uczestniczyło w jakichkolwiek zajęciach edukacji seksualnej w szkole podstawowej, lub średniej. Kilka innych badań wykazało również brak zrozumienia przez młodych studentów kwestii związanych z płcią, przemocą, antykoncepcją oraz wczesną i niezamierzoną ciążą, a także niski poziom wiedzy na temat HIV, zwłaszcza wśród studentów z terenów wiejskich.”

Ten stan rzeczy utrzymuje się do dnia dzisiejszego. A niesie niezwykłą ilość skutków ubocznych, których doświadcza społeczeństwo dzisiejszych Chin.

Ciąg dalszy nastąpi.

Leszek B. Ślazyk

e-mail: kontakt@chiny24.com

© 2010 – 2022 www.chiny24.com

 

 

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button