Wiadomości

Telewizja bez scen z papierosami

PEKIN – Państwowa Administracja Radia, Filmu i Telewizji poinformowała na swojej oficjalnej stronie internetowej o ogłoszeniu instrukcji dla krajowych mediów mającej na celu usuwanie z filmów i programów TV prezentowanych w Chinach wszelkich scen, w których osoby występujące zapalają lub palą papierosy.

Instrukcja mówi o tym, że sceny z palonymi papierosami są niezgodne z państwową polityką dotyczącą kontroli użycia tytoniu przez obywateli ChRL. Dlatego też zakazem prezentacji objęte będą sceny pokazujące konkretne marki papierosów, ludzi palących papierosy nawet w miejscach gdzie palenie jest dozwolone, dzieci kupujące lub palące papierosy, jak również sceny palenia papierosów przez dorosłych, których świadkami są dzieci.

Administracja zwraca się w instrukcji do producentów telewizyjnych i filmowych ze zdecydowaną prośbą o poszukiwanie innych form ekspresji, które nie wymagają wykorzystywania scen z palonymi papierosami. Jeśli sceny z papierosami są konieczne ze względów artystycznych, lub scenariuszowych, powinny być tak krótkie jak to możliwe.

Administracja poinformowała, że instrukcja wchodzi w życie w trybie natychmiastowym.

Źródło: China Daily

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button