CiekawostkiTechnologieWiadomości

The Shanghai Tower

Ponad 4 lata zajęło Amerykaninowi Joe Nafisowi stworzenie poklatkowego filmu przedstawiającego powstawanie najwyższego budynku Szanghaju i drugiego najwyższego budynku świata: The Shanghai Tower. Dokumentując dzień po dniu proces budowy drapacza chmur Nafis wykonał ponad 360 tysięcy zdjęć.

Joe Nafis specjalizuje się w realizacji filmów poklatkowych, specyficznych animacji, które tworzone są ze zdjęć wykonywanych z określonego miejsca przez określony czas. Ostatnio ulubionym bohaterem filmów Nafisa jest Szanghaj, w którym mieszka od 2009 roku. Jednym z szanghajskich projektów Amerykanina stała sie rejestracja postępów prac przy budowie The Shanghai Tower, a miejscem pracy przy tym projekcie był balkon w wynajmowanym przez autora mieszkaniu. Wystarczyło około 1000 godzin pracy, 360 tysięcy zdjęć wykonanych w okresie 4 lat i efekt gotowy:

Wcześniej Joe Nafis fotografował z okna mieszkania na 23 piętrze Szangahaj przez 2 lata. Zdjęcia te złożyły się na taki obraz Szanghaju, który dotyka czułe struny w duszy każdego kto go zaznał i robi ogromne wrażenie na każdym kto zaznać pragnie.

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button