Wiadomości

Chiny: 9 urzędników odrabia lekcje córki swojego szefa

Szef jednego z rządów municypalnych w prowincji Zhejiang zaangażował dziewięciu swoich podwładnych do odrabiania prac domowych swojej córki, uczennicy szkoły podstawowej. Sprawę ujawnił jeden z tych pracowników dotknięty faktem konieczności odrabiania lekcji również w dni wolne od pracy.

"Zazwyczaj odrabialiśmy za nią lekcje z matematyki, budowaliśmy też różne makiety na zajęcia z techniki. W takich przypadkach zazwyczaj wystarczało dwóch pracowników" – powiedział młody urzędnik o nazwisku Chen. – "Do pracy, która miała być wykonana przez dzieci w trakcie ferii zimowych, nasz szef zatrudnił aż dziewięć osób. W tym również kierowcę. Problem wynikł z nadmiernej ambicji córki szefa. Nauczycielka dała dzieciom na czas ferii cztery tematy prac do wyboru. A ona poprosiła o przydzielenie jej wszystkich czterech."

Chen, urodzony w Autonomicznym Regionie Guangxi Zhuang w południowych Chinach pracuje w Zhejiang od roku. W ramach pracy domowej córki swojego szefa miał przedstawić zmiany jakie następują w przyrodzie podczas zimowych ferii. Dla oddania tychże zmian wykonywał zdjęcia okolicy, robił filmy wideo i pisał krótkie artykuły. Materiały te umieszczono potem w internecie, gdzie podlegały ocenie internautów. Czterech z dziewięciu pracowników urzędu robiło zdjęcia, pisało artykuły, kręciło filmy, pozostali zaś odpowiedzialni byli za rysowanie, znajdowanie najlepszych lokalizacji do zrobienia zdjęć i filmów oraz za produkcję klipów.

W sumie grupa pracowała trzy dni, również w nadgodzinach.

Tagi
Pokaż więcej

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Powiązane artykuły

2 thoughts on “Chiny: 9 urzędników odrabia lekcje córki swojego szefa”

  1. Znam przypadek z Polski – młoda urzędniczka musiała pisać pracę magisterską dla córki (z zawodu nauczycielki) wójta, natomiast prace domowe dla jego wnuczki musiał odrabiać sekretarz sąsiedniej gminy, którego żona została przez tegoż wójta zatrudniona (po znajomości).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też

Close
Close