Wiadomości

Polowanie na prostytutki

SUZHOU – Chińskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego ogłosiło, że kampania przeciwko prostytucji w Chinach przynosi znakomite rezultaty widoczne w obniżeniu ilości wykrytych sprawa związanych z prostytucją oraz obscenicznymi występami publicznymi aż o 18,4% w porównaniu z zeszłym miesiącem.Yupeee! Kampania przeciw prostytucji wykazała rosnące znaczenie śledzenia i karania organizatorów nierządu. Dlatego też akcja władz uderzyła głównie w osoby czerpiące zyski z prostytucji osób trzecich, jak również stręczycieli roztaczających “opiekę” nad kobietami prostytuującymi się. W ramach kampanii wykryto wielu przedstawicieli administracji państwowej oraz policji czerpiących zyski z prostytucji – stwierdza dokument będący oficjalnym podsumowaniem ministerialnej konferencji, która odbyła się w Suzhou.

Dla podniesienia efektywności działań władz należy zwiększyć wysiłki związane z edukacją i resocjalizacją kobiet, które uwikłane zostały w prostytucję oraz obsceniczne przedstawienia – stwierdza dalej dokument ministerialny.

Spośród 651 skontrolowanych lokali rozrywkowych, aż w 381 wykryto przypadki uprawiania prostytucji lub  organizowania niemoralnych przedstawień.

Każdy kto trochę dłużej przebywał w Chinach wie jak zabawne są tego typu komunikaty. Akcje przeciwko prostytucji prowadzone są w Państwie Środka przynajmniej raz, czasem dwa do roku. A i tak każda chińska sauna, każde KTV, każdy “wash hair saloon” oferuje różnego rodzaju usługi z bogatego menu najstarszego zawodu świata.

.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button