Wiadomości

Anonimowy nabywca kupił whisky za 200 tysięcy dolarów

PEKIN – Eksperci dzielą whisky na dobrą i na bardzo dobrą. Anonimowy przedstawiciel pokaźnej rzeszy bogatych chińskich sympatyków tego trunku natrafił chyba na bardzo, bardzo dobrą, ponieważ aby ją nabyć, zdecydował się poświęcić – uwaga – 200 tysięcy dolarów.

Dalmore single malt whisky to absolutny rarytas – w historii wyprodukowano tylko 12 butelek tego trunku. Ta konkretna butelka zawiera 62-letnią pierwszorzędną whisky, o którą kruszą kopie najwytrwalsi koneserzy.

Drogocenny trunek znajduje się obecnie w specjalnym depozycie na lotnisku w Singapurze. Tajemniczy nabywca wpłacił już zaliczkę w wysokości 70 tysięcy dolarów, a niebawem wpłaci brakujące 130 tysięcy.

Vija Mallya, prezes koncernu alkoholowego Whyte & Mackay and United Spirits, powiedział dziennikarzom, że to "znakomita inwestycja". I coś w tym jest, przecież whisky im starsza tym lepsza, a cena rośnie z czasem w tempie porównywalnym do cen nieruchomości. "Przez ostatnie 10 lat ta konkretna butelka zdrożała o 157 tysięcy dolarów", dodał.

Pozostaje pragmatyczne może nieco pytanie, po co kupować najlepszą whisky na świecie, skoro nie można jej wypić?Źródło: asiawirdnews, opracował: m.p.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button