Wiadomości

Chiny: usuwanie skutków zderzenia super pociągów

WENZHOU – Trwają prace mające na celu usunięcie skutków zderzenia dwóch super szybkich pociągów do jakiego doszło w prowincji Zhejiang w sobotę wieczorem. Po 20 godzinach od katastrofy z wraku jednego z wagonów ratownicy wyciągnęli 2 letnią dziewczynkę, która przeżyła zderzenie.

Według oficjalnych danych w sobotniej katastrofie kolejowej zginęło 36 osób a 192 zostały ranne. Prace nad uporządkowaniem miejsca, w którym doszło do wypadku wciąż trwają. Dzisiaj rano torem, an którym doszło do kolizji przejechał pierwszy pociąg, który wyruszył z Ningbo i zmierzał do Cangnan w prowincji Zhejiang.

chiny, pociąg, wypadek, leszek ślazyk, 2

Szczątki wagonów u podstawy wiaduktu, z którego spadły po zderzeniu

Wczoraj, po 20 godzinach od chwili wypadku, ze szczątków wagonu ratownicy wyciągnęli 2 letnią Xiang Weiyi, której udało się przeżyć katastrofę. Dziewczynka przebywa obecni w szpitalu pod opieką lekarzy. Jeż życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W szpitalach w Wenzhou przebywają wciąż 132 osoby ranne w wyniku zderzenia pociągów. Kilka z nich jest w stanie krytycznym.

chiny, pociąg, wypadek, leszek ślazyk, 5

Xiang Weiyi niesiona przez ratowników do karetki pogotowia

Ministerstwo Kolei ChRL złożyło oficjalne przeprosiny i kondolencje rodzinom ofiar wypadku podczas specjalnie zorganizowanej w tym celu konferencji prasowej..

chiny, pociąg, wypadek, leszek ślazyk, 6

Rzecznik Ministerstwa Kolei ChRL Wang Yongping składa kondolencje rodzinom ofiar katastrofy

Rzecznik prasowy ministerstwa Wang Yongping oświadczył jednak stanowczo, że chińska sieć super szybkich pociągów jest bezpieczna, a wypadek jest wyłącznie wynikiem zbiegu okoliczności, których nikt nie był w stanie przewidzieć.

chiny, pociąg, wypadek, leszek ślazyk, 3

chiny, pociąg, wypadek, leszek ślazyk, 4

Źródło:Xinhua News Agency, China Daily

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button