Wiadomości

Finnair: połączenie bezpośrednie Helsinki – Chongqing

HELSINKI – Finnair fińska flagowa linia lotnicza a jednocześnie największy przewoźnik lotniczy Finlandii zamierza uruchomić bezpośrednie połączenie pomiędzy Helsinkami a Chongqing. To nowe połączenie, szczególnie interesujące dla turystów i przedsiębiorców z Polski zostanie uruchomione w maju tego roku.

Wiadomość została jednocześnie podana przez przedstawicieli Finnair oraz chińskich reprezentantów administracji turystyki Municypalnego Okręgu Chongqing.

Nowa linia będzie obsługiwana przez maszyny Airbus A340 loty w obu kierunkach będą  się odbywały 4 razy w tygodniu. Czas przelotu planowany jest na 8 i pół godziny. To będzie pierwsze bezpośrednie połączenie lotnicze pomiędzy Chinami Zachodnimi a Europą Północną – powiedział Zhou Cai, szef Biura Turystyki Chongqing.

Finnair rekrutuje obecnie w Chongqing kandydatów i kandydatki na stewardów i stewardessy obsługujących w przyszłości pasażerów posługujących się językiem chińskim.

Dzięki nowemu połączeniu do Chongqing ma przybywać rocznie około 100.000 obcokrajowców.

Źródło: The Global Times

 

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button