Wiadomości

iPad. It’s mine! Precious…

Koncern Apple poprzez własne sklepy oraz autoryzowanych przedstawicieli rozpoczął sprzedaż iPada w Państwie Środka. Zainteresowanie produktem w Chinach, szczególnie w wielkich miastach takich jak Szanghaj jest tak duże, że wiele osób postanowiło poświęcić kilka nocy, aby stać się szczęśliwymi posiadaczami urządzenia.

Pierwszym oficjalnym nabywcą iPada jest niejaki Han Ziwen. Spędził 60 godzin przed drzwiami sklepu w Pekinie, aby mieć pewność kupienia egzemplarza  No. 1.

Atrakcyjność produktu spowodowała szybkie powstanie nieoficjalnego kanału dystrybucji, który pozwala nabyć iPada pochodzącego z Hong Kongu, Singapuru czy też USA. Idealna metoda uniknięcia kolejek i nieprzespanych nocy. Cena też lepsza. Pomiędzy oficjalną premierą iPada w USA a tą w Chinach chińscy producenci zdążyli uruchomić produkcję kilku modeli konkurencyjnych wobec produktu Apple. Zapewne nikt nie jest w stanie stwierdzić, które z nich sprzedają się lepiej.

Źródło: China Digital Times

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button