Wiadomości

“Siostra Miotła” zwolniona z pracy

PEKIN – Zhang Xiufang znana przechodniom pekińskich ulic jako "Siostra Miotła" została zwolniona z pracy. Według swoich przełożonych poświęciła zbyt wiele uwagi swoim akrobatycznym występom, zaniedbując obowiązki służbowe.

Zhang Xiufang stała się niezwykle popularną "zamiataczką" pekińskich ulic. A to dlatego, że wpadła na pomysł połączenia tak prozaicznego zajęcia jak sprzątanie trotuarów ze swoim zainteresowaniem tradycyjną chińską sztuką akrobacji. Po pierwszych nieśmiałych próbach Zhang zaczęła coraz częściej prezentować przypadkowym przechodniom skomplikowane układy akrobatyczne, w których połączyła elementy tai-chi, kung-fu oraz zwykłego zamiatania. Integralnym elementem układów stała się prosta, słomiana miotła. Zhang została dostrzeżona przez organizatorów programów rozrywkowych typu "Mam Talent", do których zaczęto ją często zapraszać. A to spowodowało, że ostatnio Zhang bywała w pracy jedynie około 10 dni w miesiącu. Zmiennicy Zhang zaczęli narzekać, że muszą pracować podwójnie i za siebie i za telewizyjną gwiazdę, w rezultacie przełożeni akrobatki postanowili zwolnić ją z pracy.

Zhang Xiufang przyjęła informację bez emocji. Poprosiła jedynie o to, aby mogła dalej występować publicznie w uniformie pekińskiego zamiatacza. W  ten sposób pragnie pokazać wszystkim, że nawet osoba wykonująca tak mało poważane zajęcie może mieć swoje marzenia, których realizacja może odmienić całe życie.

Źródło: China.org

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button