Wiadomości

Wen Jiabao w Tadżykistanie

DUSZANBE – W drodze powrotnej z podróży do Rosji premier ChRL Wen Jiabao złożył oficjalną wizytę w Tadżykistanie, gdzie spotkał się z szefem tadżyckiego rządu Akiłem Akiłowem.Wen pogratulował premierowi Tadżykistanu sprawnej organizacji 9 spotkania premierów w ramach Szanghajskiej Organizacji Współpracy.

Wen podkreślił w swoim przemówieniu rozpoczynającym oficjalną część wizyty, że Chiny i Tadżykistan rozwijają wzajemne relacje na różnych płaszczyznach w imponującym tempie, co przynosi rzeczywiste efekty dla obu narodów.

Premier Chin zaznaczył, że jego rząd przywiązuje wiele uwagi do prawidłowego rozwoju stosunków z Tadżykistanem oraz wzajemnej współpracy na polach transportu, elektryczności, infrastruktury.

Wen wyraził nadzieję, że oba kraje będą kontynuowały wzajemną współpracę w zakresie górnictwa i rolnictwa, ale również rozwiną wymianę kulturalną.

Premier Tadżykistanu wyrażał również nadzieje oraz wspominał o zacieśnianiu. Po wymianie tego typu uprzejmości obaj panowie podpisali kilkanaście dokumentów dotyczących wzajemnej współpracy.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button