Wiadomości

Wyrok śmierci na mordercy 11 osób

GUANGZHOU – Wczoraj stracono niejakiego Cheng Ruilonga lat 37, zwanego “mordercą – diabłem” przez chińskie media. Cheng został skazany na śmierć za zamordowanie 11 osób pomiędzy rokiem 1996 a 2005.

Cheng Ruilong został aresztowany w roku 2005. Sąd Ludowy prowincji Guangdong udowodnił mu 11 morderstw z 13 zarzucanych. Sąd nie był w stanie udowodnić Chengowi zamordowania dwóch kobiet – matki i córki – ponieważ ich ciał nie zostały nigdy odnalezione.  Sąd Ludowy odrzucił apelację Chenga, który powoływał się na trzy przypadki, w których, jak twierdził, zabójstwa były następstwem nieszczęśliwego wypadku.  Parze, którą zamordował w Huzhou, w prowincji Zhejiang, chciał po prostu uniemożliwić kontakt z policją, obie ofiary zbyt mocno uderzył. W Guilin, w prowincji Guangxi planował porwanie zamożnego kupca. Jego śmierć była następstwem przypadku. Kobieta, która zginęła z jego rąk w Dayu w prowincji Jiangxi zmarła w następstwie gwałtu (!!!) dokonanego przez Chenga, nie została przez niego zamordowana z premedytacją.

Sąd odrzucił wniosek oskarżonego i podtrzymał wyrok śmierci, który został wykonany wczoraj, niezwłocznie po ogłoszeniu orzeczenia sądowego.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button