WiadomościWiadomości

Co Cię czeka w roku Drewnianego Smoka?

Przed nami Chiński Nowy Rok, który zgodnie ze wskazaniami tradycyjnego kalendarza księżycowo-słonecznego rozpoczyna się w tym roku 10 lutego.

Wedle chińskiego horoskopu każdy rok posiada swój znak, którym jest jedno z 12 zodiakalnych zwierząt. Te zwierzęta zaś wiązane są z 5 żywiołami: metalem, drewnem, wodą, ogniem, ziemią. To sprawia, że pełny cykl w chińskim kalendarzu astrologicznym to 60 lat – każde zodiakalne zwierzę pojawia się co 12 lat powiązane z kolejnym z 5 żywiołów. W Chinach (i nie tylko…) panuje powszechne przekonanie, że ludzie urodzeni w danym roku, pod danym znakiem, mają unikalny zestaw cech osobowości, które determinują ich los.

Dlatego też w Chinach wiele uwagi poświęca się interpretacji nie tylko znaku urodzenia (planuje się tu wręcz narodziny dziecka, by przypadły w roku szczęśliwym, a unika narodzin w latach niekorzystnych wedle znających się na horoskopie)

Oto garść informacji na temat tego jaki może być Rok Drewnianego Smoka, informacji z bardzo dobrze poinformowanego źródła.

Co oznacza, że Smok jest Drewniany?

Drewno reprezentuje witalność i kreatywność, podczas gdy Smok w kulturze chińskiej jest kojarzony z sukcesem, inteligencją i honorem. Symbolizuje władzę, szlachetność, szczęście i sukces. Smok jest istotą nadprzyrodzoną, która nie ma sobie równych pod względem talentu i doskonałości.

Smok to zarazem też siła, temperament i gwałtowność. Rok Smoka nigdy nie jest nudny.

Jeśli ktoś pragnie zmian, ale brakuje mu energii, znajdzie ją w Roku Smoka, zwłaszcza w miesiącach letnich. Zmiany te jednak mogą dotyczyć całych społeczności, a to oznacza napięcia, niepokoje, konflikty.

 

W znaku Drewnianego Smoka brak równowagi, nie ma tu elementu wodnego. A to – wedle znających się na chińskim horoskopie – zapowiada powodzie, osunięcia ziemi.

Drewniany Smok zachęca do sadzenia drzew i chronienia lasów.

Z punktu widzenia feng shui, dominująca liczba w przepływie energii w tym roku wynosi trzy. Ta ma związek z elementem drewna. Ma to zapowiadać częste burze, które mogą być nagłe i dramatyczne w swoim przebiegu.

Rok Drewnianego Smoka ma być okresem przyspieszenie postępu w nauce. Sztuczna inteligencja poszerzy swój wpływ życie społeczne i gospodarcze. Rozwój technologii cyfrowych i robotyki będzie zwiększał swoje tempo. Nastąpią przełomy w technologiach związanych z opieką zdrowotną i medycyną.

Smok będąc jedynym mitycznym stworzeniem w chińskim zodiaku, mającym zdolność opuszczania Ziemi może zwiastować dalszy podbój kosmosu.

Smok z innymi żywiołami

Smok Ognia jest energiczny, pewny siebie i charyzmatyczny. Posiada cechy przywódcze i ducha przygody. Odważnie dąży do osiągnięcia swoich celów. Jest dobry w nawiązywaniu kontaktów z innymi i dlatego często odnosi sukcesy w biznesie lub branżach kreatywnych.

Smok Ziemi ma talent do zapewniania stabilnego i zrównoważonego rozwoju swojej kariery, a co za tym idzie ma talent do zarabiania pieniędzy w sposób planowy, rozważny. Zwykle jest bardzo skoncentrowany na swoich celach, jest dobrym organizatorem, sprawnie zarządza innymi.

Smok Metalu to przywódca, biznesowy wizjoner. Posiada niezwykłą umiejętność wykorzystywania nadarzających się okazji dla pomnażania majątku, ma nadzwyczajną intuicję inwestycyjną.

Smok Wody jest empatyczny i dobrze rozumie emocje innych, dlatego też bez przeszkód radzi sobie z relacjami interpersonalnymi. Chętnie udziela wsparcia i pomaga innym.

Rok Drewnianego Smoka, jak twierdzą specjaliści od znaków zodiaku chińskiego – sprzyja wzrostowi, postępowi i obfitości. Będzie czasem pozwalającym na zbudowanie solidnych podstaw dla czegoś nowego z długoterminowym potencjałem.

Chińska legenda głosi, że Jadeitowy Cesarz zorganizował dla wszystkich zwierząt wyścig do bram niebios. Pierwsze 12, które dotarły do mety, zostało nagrodzonych miejscem w kalendarzu słoneczno-księżycowym.

Każdy rok w chińskim horoskopie reprezentowany jest przez zwycięzców owego wyścigu. Pierwsza na metę wpadła ponoć mysz. A za nią do bramy niebios dotarł wół, tygrys, królik, smok, wąż, koń, owca (choć niektórzy twierdzą, że koza), małpa, kogut, pies i świnia.

Jaki będzie rok Drewnianego Smoka dla znaków chińskiego zodiaku?

Mysz ()

urodzeni w 1912, 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020.

To znak pracowitych i głęboko myślących ludzi. Uważa się, że osoby urodzone w roku myszy są zorganizowanymi perfekcjonistami i mierzą wysoko w karierach takich jak biznes czy polityka. Traktują przyjaciół jak rodzinę. W tym roku będą miały dwie możliwości rozwoju osobistego, co oznacza większy potencjał generowania kapitału, być może dzięki drugiemu źródłu dochodu. Przez to też będą miały silniejszą pozycję dla realizacji marzeń, które w 2023 roku mogły utknąć w martwym punkcie z przyczyn niezależnych. Poza tym powinny cieszyć się silniejszym poczuciem siebie i swobodą zarządzania swoim czasem dzięki większej autonomii. Chociaż szczęście może się zmieniać, przy dobrym zarządzaniu czasem da się je ustabilizować. Osoby spod znaku myszy muszą być gotowe do ciężkiej pracy i konsekwentnego działania, aby przejść bez problemów przez mniej pomyślne miesiące, a są nimi marzec, czerwiec i lipiec. Zanim podejmą działanie, lub jakąkolwiek ważną decyzję, powinny zastanowić się długo i intensywnie. Dodatkowo niezbędne jest zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo osobiste, ponieważ osoby spod tego znaku będą podatne na wypadki i obrażenia.

Szczęśliwe miesiące dla nich to kwiecień, sierpień, wrzesień, listopad 2024 i styczeń 2025.

Wół ()

urodzeni w 1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021.

To osoba silna i zrównoważona, która jest urodzonym przywódcą i bardzo niezależna. Nie jest zbyt rozmowna, ale za to niezawodna i pomocna. Chociaż mówi się, że woły są uparte, jak woły, ich największą cnotą jest cierpliwość połączona z uczciwością. Jeśli masz szczęście urodzić się pod znakiem Wołu, to możesz spodziewać się w tym roku stałego postępu. Dotyczy to stanu majątkowego, kariery i przedsięwzięć biznesowych. Ten rok zapowiada spotkania z nowymi i inspirującymi osobami, które przy odpowiednim wsparciu mogą zająć wpływowe stanowiska, aby otworzyć drzwi do przyszłej pomyślności lub pomóc w osiągnieciu celów. Ale nie ma nic bez wysiłku – niezbędna jest także ciężka praca. Należy zachować spokój i osoba spod znaku wołu musi być na bieżąco z faktami i liczbami, zwłaszcza podczas negocjacji. Stąd niezbędnym jest, aby dokładnie sprawdzała wszystko zanim przedstawi swój pomysł. Woły mogą w tym roku spodziewać się sporów i wynikających z nich trudności. Dlatego muszą zachować czujność, aby wszelkie układy w pracy chroniły ich interesy i osiąganie celów, szczególnie w słabych miesiącach, jak czerwiec, lipiec i październik.

Szczęśliwe miesiące to maj, sierpień, wrzesień, listopad, grudzień 2024 i styczeń 2025.

Tygrys (

ur.1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022.

Osoby spod tego znaku znane są ze swojej mocy i szacunku, jakim cieszą się. Tygrysy są ogniste, żądne przygód i nigdy się nie cofają, gdy sprawy stają się trudne. Są urodzonymi przywódcami mówiącymi wprost, co myślą, są hojne i dowcipne.

W 2024 r. najważniejsza dla nich będzie odporność, ponieważ może to być rok burzliwy i pełen zwrotów. Zdrowie będzie odgrywać ważną rolę w określeniu, ile energii może taka osoba włożyć, aby jak najlepiej wykorzystać potencjalne nowe możliwości. Może też cierpieć z powodu zmęczenia spowodowanego niekończącymi się wyzwaniami. Stąd tygrys powinien nauczyć się kroczyć tempem adekwatnym do okoliczności, by nie dać się przytłoczyć nieoczekiwanym wyzwaniom. Niezbędne jest posiadanie jasnego umysłu, aby ważne decyzje podejmować właściwie i móc zająć się nowymi obszarami. Wiele działań będzie związanych z podróżami. Potrzebna będzie otwartość na przyjęcie rad od osób, które wcześniej doświadczyły tego, czego doświadczyć przyjdzie tygrysom. Szczęście wydaje się sprzyjać tygrysom w roku Drewnianego Smoka, w tym to finansowe.

Najmniej pomyślne miesiące to luty, maj, sierpień 2024 i styczeń 2025. Szczęśliwe to marzec, czerwiec, październik i listopad.

Królik ()

ur.1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011, 2023.

Najszczęśliwszy znak ze wszystkich w chińskim horoskopie. Jest szanowany za swoją elegancję i piękno. Te spokojne dusze nienawidzą konfliktów i mają talent do sztuki. Wrażliwe na krytykę i zmiany, króliki są inteligentne i pracowite oraz uważane za doskonały materiał na naukowca. Po roku 2023 mogą czuć się raczej wyczerpane i zdezorientowane w kwestii kolejnych kroków, które należy podjąć w bieżącym roku. Wszelkie zmiany, które z jakiegoś powodu zostały odłożone na później, wymagają ponownego, dokładnego przyjrzenia się. Króliki w tym roku borykać się będą z niepewnością, czy to z powodów osobistych, czy zawodowych. Jeśli osoba spod tego znaku pozostanie spokojna i silna psychicznie, to wszelkie wyzwania uda się pokonać. Potrzeba tu jednak determinacji w dążeniu do swoich celów. Króliki nie mogą poddawać się siłom zewnętrznym, które będą chciały pokrzyżować ich plany. Niezbędne jest otwarcie na otocznie i wrażliwość na dostępne wskazówki.

Najsłabsze miesiące dla królika: kwiecień, czerwiec i sierpień.

Szczęśliwe miesiące: luty, lipiec, październik i listopad.

Smok ()

ur.1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012, 2024.

Znak reprezentujący szczęście, siłę i zdrowie. Mówi się, że osoby urodzone w roku smoka są inteligentne, charyzmatyczne i pewne siebie, sprzyja im szczęście, które pozwala rozwijać wrodzone talenty. Ludzie spod znaku smoka są pełni energii i zapału. Marzą o zmianie świata, są źródłem innowacyjnych pomysłów, a zarazem posiadają zdolność ich wdrażania. Są perfekcjonistami i nie rezygnują łatwo z realizacji swoich celów. Rok 2024 w chińskim kalendarzu to ich rok. Za każdym razem, kiedy wkraczają w swój rok, mądrze jest, aby smoki zachowały dystans, opanowanie i stąpały ostrożnie, czujnie.

Smoki w tym roku powinny odwiedzać świątynie, aby otrzymać błogosławieństwo i ochronę nieba.

Determinacja i dobre wyczucie czasu są potrzebne smokom, aby nie tylko przetrwać kolejny rok, ale aby osiągnąć zyski i postęp. Niezbędne jest zachowanie pełnej czujności, gdy będą podróżować do miejsc, w których mogą występować nagłe zmiany warunków pogodowych. Zdrowie i bezpieczeństwo powinny być w tym roku ich priorytetami.

Najsłabsze miesiące: marzec, kwiecień, październik 2024 i styczeń 2025.

Szczęśliwe miesiące: sierpień i wrzesień.

 Wąż ()

ur. 1905, 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013.

Uznawany jest często za najbardziej tajemnicze i jednocześnie najmądrzejsze zwierzę. Osoby urodzone w Roku Węża mają wedle chińskiego horoskopu zadatki by stać się mędrcami, filozofami i elokwentnymi mówcami. Mają zdolność korzystania z uśmiechów fortuny, bowiem wiedzą, kiedy uderzyć, dzięki wyczuciu czasu i posiadanej wiedzy. Ich energia przyciąga dobrych ludzi, którzy będą wspierać węże we wszystkich ich wysiłkach. Dzięki pozytywnemu nastawieniu pokonują wszelkie trudności. W roku Drewnianego Smoka czekają węże przełomy, które przekroczą ich oczekiwania. Będzie to okres spotkań, świętowania, uroczystości przynoszących radość i sprzyjających spotkaniom rodzinnym. Dla osób spod znaku węża rok Drewnianego Smoka będzie czasem samodoskonalenia i zdobywania wiedzy, która pozwoli im wyprzedzić konkurencję. Węże muszą zwrócić szczególną uwagę, aby nie przyjmować rzeczy za oczywiste, zwłaszcza nie ignorować wszystkiego tego, co zdaje się napisane drobnym drukiem, bo to grozi utratą majątku.

Najsłabsze miesiące: luty, kwiecień i listopad.

Szczęśliwe miesiące: czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, grudzień 2024 i styczeń 2025.

Koń ()

ur. 1906, 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014.

Znak ten jest symbolem mocy, piękna i wolności. Osoby urodzone pod tym znakiem lubią przyciągać uwagę innych. Są duszą towarzystwa. Podobnie jak węże, mają potencjał, by dobiegać do mety jako pierwsze.

Rok 2024 będzie dla nich czasem postępu zarówno osobistego, jak i zawodowego, a to przede wszystkim za sprawą pozytywnego nastawienia. Konie w Roku Drewnianego Smoka nie mogą spuszczać oka z wyznaczonego celu, mety i muszą ciężko pracować, by osiągnąć to, co zamierzają. Wrodzona kreatywność pomoże im rozwiązywać problemy i da zdolność podania pomocnej dłoni tym, którzy będą pomocy potrzebować, a jednocześnie będą dla koni wsparciem. Ponieważ będzie to dla osób spod znaku konia rok szybki i pełen energii, mogą one łatwo się rozproszyć. Będą więc konie narażone na utratę cennych przedmiotów i obrażenia. Konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności podczas wędrówek, zwłaszcza tych „off road”. Zarówno w sensie „wyjścia w teren”, jak i w sferze biznesowej.

Najsłabsze miesiące: marzec, czerwiec, grudzień 2024 i styczeń 2025.

Szczęśliwe miesiące: luty, maj, lipiec i październik.

 Owca ()

ur.1907, 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015.

W chińskim horoskopie owca symbolizuje pokój i dobrobyt. Osoby spod tego znaku są spokojnymi, kreatywnymi i artystycznymi duszami – mówią nie podnosząc głosu, ale trzymają się wytrwale swojego zdania.

Po pełnym wyzwań roku 2023, ich życzliwość i współczująca natura przyniosą im nagrody, na które tak zasługują. Wszak owce nawet w chwilach osobistych trudności okazują innym hojność, pomagają innym w potrzebie. Nie pozostanie to niezauważone. Owce w 2024 roku zyskają uznanie, które umożliwi im postęp. Pomogą im również wpływowi ludzie, których szacunek zyskały w ciągu ostatnich trzech lat. Owce mogą się spodziewać, że ich sieć kontaktów będzie się rozwijać – wszystkie drzwi będą dla nich otwarte. To zrekompensuje owcom wszelkie straty i rozczarowania jakie spotkały je w 2023 roku.

W roku Drewnianego Smoka owce nie mogą popadać w samozadowolenie. Nie mogą być bezmyślnie uparte, nie mogą pozwolić sobie na nerwowość czy niecierpliwość. Przed podjęciem ważnych decyzji powinny usłuchać rad, bo tak właśnie unikną utraty tego co gotuje im łaskawa fortuna.

Najsłabsze miesiące: październik, grudzień 2024 i styczeń 2025.

Szczęśliwe miesiące: luty, marzec, maj, czerwiec i listopad.

Małpa ()

ur.1908, 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016.

Osoby urodzone w roku małpy odznaczają się inteligencją i dowcipem. Mogą osiągnąć sukces w każdej dziedzinie, choć w młodości zdaja się być niedojrzałe, wręcz dziecinne.

W 2024 roku szczęście będzie w ich zręcznych rękach, a ich odporność, ciekawość i konstruktywne nastawienie do rozwiązywania problemów stanie się ich atutem. W tym roku osoby spod znaku małpy potrzebować będą siły w pokonywaniu częstych problemów powodowanych przez konkurencję oraz w rozwiazywaniu wyzwań osobistych. To nie jest łatwe dla małp, które wolą trudności natury fizycznej. Szczęście małp w 2024 roku wynikać będzie nie z wykorzystania przewag fizycznych, ale ze strategicznego podejścia oraz ustalenia zasad i granic pozwalających określić komu ufają. Może bowiem krążyć wiele opinii, złych, niemiłych. Obiektywne zdanie zaufanych osób sprawi, że te złe opinie nie będą mieć wpływu na samopoczucie małp.

Osoby urodzone w roku małpy utrzymują ciągłą koncentrację i motywację, ponieważ wiele się od nich oczekuje. Wiedzą, kiedy się wycofać, zwłaszcza, gdy sytuacja z niekorzystnej staje się złą. Dla wielu z nich ten rok może być przełomowy i ważny ze względu na zmiany w życiu, takie jak na przykład przeprowadzka. Decyzje podjęte przez małpy w 2024 roku będą miały wpływ na kolejne etapy ich życia.

Najsłabsze miesiące: luty, lipiec, sierpień i listopad.

Szczęśliwe miesiące: kwiecień, maj i grudzień.

Kogut ()

ur.1909, 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017

Koguty są bardzo świadome swojego wyglądu i skuteczności swojego działania. Ich pracowitość i niezawodność sprawiają, że są doskonałym materiałem na przywódcę. Mogą być agresywne, mówią bez ogródek, mówią prawdę, nawet jeśli to boli. Jeśli koguty wracają do zdrowia po nienajlepszym roku 2023, to w nowym roku Drewnianego Smoka wiatr feng shui wieje w ich żagle. Poczują się wzmocnione, zmotywowane i gotowe, aby stawić czoła wszystkiemu, co spotkają na swojej drodze. To może oznaczać wiele okazji do wyjścia na scenę i spełnienia życiowych marzeń. Przez ostatnie pięć lat osoby spod znaku koguta pracowały sumiennie, ciężko będąc zarazem niezauważanymi. Rok 2024 przyniesie im nagrody i uznanie, a energia smoka pomoże im rozwiązać problemy zrodzone w przeszłości. Koguty uwielbiają chwalić się swoimi osiągnieciami głównie dlatego, że są w tym dobre. Muszą jednak uważać, aby nie przesadzać, ryzykują bowiem utratę reputacji. Jeśli koguty będą mogły, powinny zająć się działalnością charytatywną. Dla wielu z nich ten rok może być przełomowy i ważny, związany z życiowymi zmianami.

Energia smoka osłabia koguty, musza więc dbać o swoje zdrowie.

Najsłabsze miesiące: marzec, wrzesień i grudzień.

Szczęśliwe miesiące: kwiecień, maj, sierpień, październik 2024 r. i styczeń 2025 r.

Pies ()

ur.1910, 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018.

Osoby spod tego znaku są lojalnymi, opiekuńczymi i wspierającymi przyjaciółmi. Mają jednak skłonność do zamartwiania się, przy czym swoje odczucia zachowują dla siebie.

W roku Drewnianego Smoka ich odporność i lojalność zostaną wystawione na próbę. Muszą być przygotowane na przeszkody i zmęczenie. Mogą stać się mniej wydajne, przytłoczone codziennymi zadaniami, które wcześniej nie stanowiły dla nich problemu. To może prowadzić do frustracji i depresji. Pieniądze mogą pomóc im rozwiązać pewne problemy, oszczędności pozwolą zachować silną pozycję, gdy nadejdzie czas, by poradzić sobie z trudnościami.

Osoby spod znaku psa będą mogły skorzystać ze wsparcia udzielonego innym w przeszłości. Powinny odważyć się prosić o radę lub wsparcie, aby nie polegać wyłącznie na tym, co im podszeptuje wewnętrzny głos. Ważnym dla psów w tym roku jest utrzymanie równowagi i harmonii, efektywne wykorzystanie pomyślnych okresów (miesięcy). Psy w tym roku powinny unikać walki o władzę, szczególnie w pracy. Nie powinny działać impulsywnie, lecz dać sobie czas na rozwiązanie problemów.

Najsłabsze miesiące: kwiecień, lipiec, wrzesień i styczeń 2025 r.

Szczęśliwe miesiące: luty, marzec i czerwiec.

Świnia ()

ur. 1911, 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019

Jeśli urodziłeś się w roku świni, mówi się, że nie ciąży na tobie żadna przewina i czerpiesz radość z najprostszych uciech, które niesie życie. Beztroskie a zarazem opiekuńcze osoby spod tego znaku bywają naiwne, ale ich ukryte talenty są często sporym zaskoczeniem dla innych. Minione dwa lata były pełne wyzwań dla osób spod znaku świnie. Rok 2024 przyniesie im zmianę energii, dzięki której życie i szczęście ustabilizują się. Rok Drewnianego Smoka to świetny czas na romans, a nawet na zawarcie związku małżeńskiego. Ich życie towarzyskie będzie rozkwitać, zyskają na popularności. Będą rozchwytywane i wszędzie widoczne, będą spotykać nowych ludzi, a co za tym idzie, otworzą się przed nimi nowe możliwości. Nowe spotkania są na horyzoncie. Ich energia jaśnieje, gdy mają jak najmniej codziennych zmartwień. Małpy mogą w roku Drewnianego Smoka odczuwać, że mają kontrolę nad wydarzeniami. Wejdą w ten rok ze swoim niepowtarzalnym stylem, rozmachem i dużą pewnością siebie. Muszą jednak pamiętać, że powodzenie zależy od troski o zdrowie. Bo tylko ono zapewni im osiągniecie celów.

Najsłabsze miesiące: maj, sierpień i listopad.

Szczęśliwe miesiące: luty, marzec, czerwiec, lipiec, grudzień 2024 i styczeń 2025.

Rok Drewnianego Smoka będzie szczególnie dobry dla wszystkich smoków, ale również dla świń, owiec, wołów i węży. Będzie to mniej korzystny czas dla psów, małp i koni. A marny dla królików, kogutów, tygrysów i myszy.

W roku Drewnianego Smoka szczęśliwą liczbą jest dziewięć.

W kulturze chińskiej panuje powszechne przekonanie, że liczba dziewięć jest pomyślna i oznacza szczęście. To co zaczęto w dziewiątce, zakończy się pomyślnie. Dziewięć jest liczbą kojarzoną z żywiołem ognia, reprezentującym wszystko, co jasne, dające światło, to lato, ciepło i słońce. Jest to także liczba, która przynależała tylko cesarzowi. Zwykli ludzie, aby zapewnić sobie szczęście i powodzenie zawieszają w domach i w miejscach pracy obrazy przedstawiające, na przykład, dziewięć smoków. Albo instalują akwaria z dziewięcioma złotymi rybkami.

Wierzyć, nie wierzyć? W Chinach traktuje się niezwykle poważnie zarówno tych, którzy biegli są w odczytywaniu wskazań horoskopów, tych którzy poznali najgłębsze tajniki feng shui, jak i tych, którzy odczytują wskazania księgi I Ching. Tablice rejestracyjne ze szczęśliwymi numerami licytowane są za równowartość milionów złotych, w budynkach, gdzie każdy metr kwadratowy wart jest fortunę tworzy się wielkie „smocze bramy”. By smoki bez przeszkód mogły lecieć ze swoich siedzib w górach nad ocean…

Bądźmy wszyscy SMOKAMI w tym nowym chińskim roku. Silnymi, mądrymi, opanowanymi, pięknymi, zdrowymi.

Tego Państwu życzymy. I sobie też.

Autor: 梁安基 Andrzej Z. Liang, 上海 Shanghai, 中国 Chiny

e-mail: azliang@chinamail.com

Redakcja: Leszek B. Ślazyk

e-mail: kontakt@chiny24.com

© www.chiny24.com

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Andrzej Zawadzki-Liang

Andrzej Zawadzki-Liang (梁安基), prawnik, biznesmen, współpracownik think-tanku Instytut Badań Chin Współczesnych (当代中国研究中心), od 35 lat w Chinach.

Related Articles

Back to top button